Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини світу
  • ::
  • Озимі культури у південній та південно-східної частини України під загрозою вимерзання - Укргідрометцентр
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Озимі культури у південній та південно-східної частини України під загрозою вимерзання - Укргідрометцентр

Озимі культури на більшій частині України здатні пережити наступ сильних морозів. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Т. Адаменко, передає ІА "ForUm".

"На більшій частині площ озимі здатні пережити наступ серйозних морозів. Південна, південно-східна частина під питанням, там є загроза вимерзання", - повідомила експерт.

За її словами, на більшій частині України сформовано досить надійне ковдра снігу - 10-15 і до 30 см. "Є певні моменти оптимізму через те, що практично по всій території Україні залягає сніговий покрив. Снігу немає або його недостатньо в Херсонській області , в Криму та на півдні Одеської області. Але морози там будуть менш інтенсивними ", - повідомила Т. Адаменко. При цьому вона зазначила, що на півдні пройде холодний циклон з опадами у вигляді мокрого снігу і можливо дощу, "і він" з'їсть "сніг", а потім вже встановляться морози. "Проблеми будуть, вони будуть пов'язані з тим, що південно-східна частина вся буде вітряна, буде перенесення снігу і оголення полів. Пошкодження і втрати будуть, але масштаби ми зможемо оцінити в середині лютого", - зазначила експерт. Вона зазначила, що масштаб втрат буде залежати від тривалості періоду низьких температур.

При цьому вона додала, що, за останніми прогнозами, до 7 лютого очікується подальше зниження температур. "Якщо абсолютний мінімум, який ми очікували, був мінус 27-29, то сьогодні вже очевидно, що це буде 30-32, але це буде більше схід і північ, можливо в західних областях, а в центрі мінус 20-25, на південь - може бути зниження температур до мінус 20 ", - зазначила Т. Адаменко.

Нагадаємо, що за даними МінАПіП, в Україну озимою пшеницею було засіяно 6,5 млн. га, ячменем - 1,2 млн. га, житом - 0,3 млн. га і озимим ріпаком - 0,9 млн. га.

http://www.proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини