Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини світу
  • ::
  • Казахстан різко збільшив експорт зерна через зменшення експортного пропозиції російської продукції
Курсы НБУ на сегодня
Казахстан різко збільшив експорт зерна через зменшення експортного пропозиції російської продукції

Згідно з даними звіту Мінсільгоспу США, Казахстан нарощує темпи експорту пшениці, що пов'язано зі значним зменшенням темпів поставок російської продукції. У першій половині 2011/12 МР Росія активно експортувала зернову.

За попередніми даними, в грудні 2011 р. постачання пшениці з Казахстану досягли 1,3 млн. т. Це більше їх обсягу роком раніше в 2,2 рази. Продукція в основному експортувалася в країни колишнього СРСР.

У той же час, експорту зерна з Казахстану дуже заважають проблеми з транспортуванням продукції; трейдери змушені місяцями чекати на можливість поставити продукцію у зв'язку з дефіцитом вагонів. Крім того, існувала проблема з доступом до зерна на елеваторах, багато з яких близько 10 днів не працювали через новорічних свят.

Уряд країни надало субсидію на транспортування зерна в причорноморські і прибалтійські порти в розмірі $ 40 / т. Однак, за словами трейдерів, субсидія була швидко вичерпані і додаткове фінансування не передбачається.

Як повідомляла компанія "Проагро", Казахстан з вересня по грудень 2011 експортував 4,1 млн. т зерна нового врожаю. Про це повідомили 24 січня 2011 р. у міністерстві сільського господарства РК, пише ІА "Новости-Казахстан".

"В цілому з вересня по грудень 2011 р. на експорт відвантажено близько 4,1 млн. т зерна з урахуванням борошна, всередині республіки перевезено 1,8 млн. т", - йдеться в повідомленні.

Також в Мінсільгоспі РК зазначили, що для повної реалізації експортного потенціалу - 15 млн. т - необхідно до 1 липня ц.р. забезпечити відвантаження на експорт 10,2 млн. т зерна з урахуванням борошна, в тому числі у вигляді зерна - 8,7 млн. т.

З метою розвантаження елеваторів зерносіючих регіонів АТ "НК" Продовольча контрактна корпорація "з січня 2012 р. почала переміщення зерна всередині країни." Щомісяця планується переміщувати по 60-70 тис. т, і до моменту збору врожаю наступного перемістити 500 тис. т зерна " , - йдеться в повідомленні.

http://www.proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини