https://hortusukr.com
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Саудівська Аравія: рівень запасів пшениці достатній для задоволення попиту протягом 8 місяців

Міністр сільського господарства Саудівської Аравії Фад Балгунайм (Фахд Balghunaim) повідомив про те, що на поточний момент обсяг запасів пшениці в країні достатній для задоволення попиту протягом 8 місяців.

Уряд країни вживає заходів щодо збільшення запасів до рівня 12-місячного споживання.

Як повідомляла компанія "Проагро", нещодавно уряд Саудівської Аравії підписало два контракти вартістю 560 млн. ріял ($ 149 млн). на будівництво зерносховища і борошномельного підприємства в порту Jazan на узбережжі Червоного моря.

Передбачається, що потужність зерносховища складе 120 тис. т. Вартість проекту - 373,7 млн. ріял.

Переробна потужність борошномельного підприємства досягне 600 т пшениці в день. Вартість його спорудження - 186,5 млн. ріял.

Планується, що реалізація проектів займе два роки.

Аналітики Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) прогнозують, що в 2011/12 МР імпорт до Саудівської Аравії зерна сягне 12 млн. т, що пов'язано з розширенням потужностей зі зберігання і зменшенням внутрішнього виробництва.

Очікується, що імпорт ячменю досягне 6,7 млн. т, кукурудзи - 2,2 млн. т. Також будуть поставлені 2 млн. т пшениці.

Згідно з прогнозом ФАО, в 2011/12 МР виробництво пшениці скоротиться в Саудівській Аравії на 13% до 1,1 млн. т. В цілому, урожай зернових зменшиться на 11% до 1,48 млн. т.

Нарощування імпорту пояснюється збільшенням споживання на тлі скорочення закупівель на внутрішньому ринку.

Влада країни планує розширити потужності зі зберігання зерна до 3,2 млн. т, що достатньо для задоволення річного попиту. На поточний момент їх обсяг складає близько 2,5 млн. т.

У 2008-2010 рр.. частка канадської пшениці в саудівському імпорті склала близько 40%, російською - всього 2%.

За словами міністра сільського господарства Саудівської Аравії Фада Балгунайма (Фахд Balghunaim), до 2016 р. країна перестане виробляти пшеницю і повністю перейде на споживання імпортної продукції.

Як відомо, уряд держави проводить політику зі скорочення виробництва культур, які потребують великій кількості вологи, з метою збереження водних ресурсів. При цьому Саудівська Аравія активно інвестує кошти у виробництво сільгоспкультур за межами своєї території з метою подальшого імпорту вирощеної продукції.

Країна почала імпортувати пшеницю у вересні 2008 р., після того як уряд ухвалив рішення про поступове скорочення внутрішнього виробництва на 12,5% в рік, поки держава повністю не перейде на імпорт.

Саудівська Аравія дотримувалася політики самозабезпечення пшеницею з початку 1980-х рр.. У 1985 р. країна вийшла на рівень повної самодостатності в цьому відношенні, і імпорт пшениці і борошна (за винятком невеликих упаковок борошна в роздрібній торгівлі та спеціальної пекарської борошна) був заборонений.

Основною причиною такого кардинального зміни політики щодо вирощування пшениці стали побоювання з приводу виснаження водних пластів, у той час як виробництво пшениці ставить високі вимоги до наявності грунтових невідновлюваних водних ресурсів. В останні роки рівень водоносного горизонту в регіонах, де проводиться зерно, знизився.

На частку сільського господарства припадає близько 85% всього споживання води в країні, яка є дефіцитним ресурсом.

Саудівська Аравія змінила вимоги до купується в рамках тендерів пшениці, щоб зробити можливим імпорт австралійської продукції. Так, був знижений показник мінімального вмісту білка в зерні і скасовано вимогу повної відсутності грибка ріжків.

Влада Саудівської Аравії санкціонували імпорт пшениці з США, Аргентини, ЄС та Австралії.

http://www.proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини