Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

У 2012 р. світові ціни на продовольство зменшаться - Світовий банк

Фахівці Всесвітнього банку прогнозують, що в 2012 р. світові ціни на продовольство будуть знижуватися, оскільки погіршення економічної ситуації негативно відбивається на споживчому попиті, а пропозиція продуктів харчування росте.


В останні місяці ціни зменшувалися, однак вони стали більш нестабільними. При цьому в деяких країнах вартість продовольства вище, ніж у 2010 р., Що робить негативний вплив на рівень малозабезпечений верств населення, представники яких витрачають на придбання продуктів харчування значну частину своїх доходів.

Всесвітній банк почав ретельніше проводити моніторинг світових цін на продовольство в 2009 р. під час продовольчої і енергетичної кризи, який найбільшою мірою вплинув на економічну і соціальну ситуацію в країнах, що імпортують великі обсяги продуктів харчування.

Індекс продовольчих цін банку на 2011 р. вище індексу попереднього року на 24%. У той же час, у вересні-грудні 2011 р. вартість продуктів харчування знизилася на 8%. В результаті, в грудні 2011 р. рівень цін був на 7% нижче їх рівня роком раніше.

Віце-президент Світового банку з питань зменшення бідності та економічного управління Отавіано Кануте (Otaviano Кануте) вважає, що найбільші стрибки цін на продукти вже в минулому, проте вартість деяких видів продовольства в багатьох країнах залишається тривожно високою, внаслідок чого мільйони людей стикаються з проблемою недостатнього харчування і голоду.

Банк попереджає, що стабільне зниження вартості продовольства може припинитися у випадку виникнення серйозних погодних ризиків і подорожчання нафти, що дестабілізує ціни.

Нестабільність цін посилює невизначеність на ринку і надає на нього підвищувальний вплив, оскільки аграрії зазнають труднощів з визначаємо цін на свою продукцію і, як наслідок, їх завищують.

Нещодавно представники Міжнародного валютного фонду заявили, що світові ціни на нафту можуть підвищитися на 40%, якщо Іран заблокує її транспортування під впливом санкцій з боку США та ЄС.

Раніше Іран заявив про готовність перекрити перевезення нафти через Хормузскій пролив, через який транспортується близько 20% всієї перевезеної нафти.

Як повідомляла компанія "Проагро", експерти Morgan Stanley припускають, що тенденція до зростання цін на пшеницю може зберегтися у зв'язку з низьким рівнем запасів в основних країнах-експортерах. Крім того, у другій половині 2011/12 МР знизиться пропозиція причорноморської продукції, що пов'язано зі зменшенням експортного надлишку на півдні Росії.

У той же час тиск на ринок надає велика пропозиція фуражної американської пшениці. Темпи її експорту підвищаться, чому сприяє зменшення пропозицію російської продукції.

В цілому, в 2011/12 МР США зменшать експорт. Частка української і аргентинської пшениці на світовому ринку збільшиться.

Аналітики Morgan Stanley припускають, що світові ціни на кукурудзу будуть рости. Очікується, що підтримку ринку надасть її дефіцит. Крім того, у зв'язку з великим поголів'ям худоби фуражний попит в США буде більшим, ніж прогнозує Мінсільгосп країни.

Підвищуючий фактором також є дані про втрати врожаю в Аргентині і на півдні Бразилії в зв'язку з посухою, що веде до підвищення попиту на американське зерно.

Підвищувальний вплив має інформація про активні продажі в останні тижні американської кукурудзи в Мексику, Японію і Південну Корею. У той же час, попит з боку Китаю зменшився у зв'язку зі збиранням врожаю в країні і святами.

В кінці 2011 р. світові ціни на продукти харчування різко підвищилися. Фахівці Мінсільгоспу США прогнозують, що в поточному році темпи інфляції знизяться.

У 2011 р. ціни на продовольство в продуктових магазинах виросли на 4,8%, цей показник прогнозувався на рівні 4,25-4,75%. У грудні вони підвищилися в порівнянні з їх рівнем роком раніше на 6%.

За прогнозом USDA, в 2012 р. зростання цін на продукти харчування складе 2,5-3,5%. Прогноз був знижений на 0,5%.

У 1990-2011 рр.. середній приріст цін на продовольство становив 2,8%.

Прогноз підвищення цін на молочну продукцію в 2012 р. було зменшено з 3% до 2%.

У 2011 р. продовольство істотно подорожчало, чому сприяли зростання цін на сільгосппродукцію і збільшення експортного попиту на яловичину і свинину. Вартість яловичини збільшилася на 10,2%, яєць - на 9,2%, жирів і масел - на 9,3%.

У найбільшій мірі світові ціни на продукти харчування підвищилися в 2008 р .- на 6,4%.

Аналітики банку Commerzbank допускають, що ціни на пшеницю мають певний потенціал зростання, незважаючи на її велика пропозиція. На поточний момент вони є невисокими, що стимулює попит і може стати причиною скорочення посівів.

У найближчому майбутньому кукурудза може подорожчати через її дефіциту і високого попиту. Значний вплив на ринок буде надавати погода в Південній Америці.

У найближчі дні в Аргентині очікується дощ, що призведе до поліпшення перспектив врожаю в країні.

Експерти шведського банку SEB прогнозують, що в 2012 р. світові ціни знизяться після декількох років зростання, що було пов'язано з несприятливими погодними умовами у низці регіонів. Факторами тиску є збільшення пропозиції зернових, невизначеність перспектив економічного розвитку у світі і побоювання з приводу боргової кризи в ЄС.

У той же час, в перші місяці поточного року ціни можуть бути нестабільні через високу чутливості ринку до впливу різних факторів на тлі незначної сезонної активності і низького рівня запасів. Підтримку ринку можуть надавати посухи в США і Південній Америці, якими супроводжується погодний феномен Ла-Нінья.

На думку експертів банку, на поточний момент погодні прояви Ла-Нінья досягли свого пікового значення, і протягом весни вони підуть на спад. Це буде сприяти стабілізації цін.

Фахівці Всесвітнього банку прогнозують, що в 2012 р. ціни на аграрну продукцію знизяться в порівнянні з попереднім роком на 11%. При цьому пшениця подешевшає на 9%, кукурудза - на 12%, рис - на 6%. Вартість сої та пальмової олії зменшиться ще в більшій мірі - на 16% і 20% відповідно.

Зниженню вартості сільгосппродукції будуть сприяти збільшення її пропозиції і якийсь очікуване зниження цін на енергоносії і добрива.

За інформацією Світового банку, в грудні 2011 р. світові ціни на аграрну продукцію знизилися в порівнянні з попереднім місяцем на 3%. Таким чином, їх зменшення спостерігалося протягом семи з минулих восьми місяців, воно пояснюється збільшенням пропозиції сільськогосподарської продукції і невисоким попитом.

Пшениця подешевшала на 4,3%, чому сприяли розширення посівних площ і дані про сприятливі погодні умови в США. Вартість кукурудзи знизилася на 5,7%.

Ціни на цукор зменшилися на 4,1%. Це було пов'язано з успішним проведенням жнив в більшості країн Північної півкулі, що є великими виробниками, що дозволяє прогнозувати утворення великої надлишку цукру в світі.

Фахівці банку відзначають, що на початку січня тенденція до зниження цін збереглася.

Індекс цін на продовольство ФАО, знизився в грудня 2012 р. в порівнянні з попереднім місяцем на 2,4% до 211 пунктів, що було викликане істотним здешевленням зернових, цукру і рослинних масел внаслідок збору гарного врожаю і зниження попиту.

На поточний момент індекс на 27 пунктів, або 11%, поступається своєму рекордного рівня, зафіксованого в лютому 2011 р.

Старший економіст ФАО з питань зерна Абдолреза Аббассіан вказує на те, що зараз складно спрогнозувати цінову ситуацію на світовому продовольчому ринку в найближчому майбутньому, що пов'язано з невизначеністю економічної ситуації в світі, а також невизначеністю на валютному та енергетичному ринках.

Найбільшою мірою в грудні подешевшало зерно, що пов'язано з рекордним виробництвом і поліпшенням перспектив пропозиції. У результаті, індекс цін на зернові знизився на 4,8% до 218 пунктів. Вартість кукурудзи зменшилася на 6%, пшениці - на 4%, рису - на 3%. В результаті, в 2011 р. середнє значення індексу цін на зернові склало 247 пунктів, що на 35% більше 2010 р., будучи найвищим показником з 1970-х років.

Очікування щодо великої пропозиції цукру чинить тиск на ринок цієї продукції. Хороший урожай очікується в Індії, ЄС, Таїланді та Росії. У результаті, індекс цін на цукор знизився на 4% до 327 пунктів, що на 18% менше його пікового значення, досягнутого в липні 2011 р.

Невисокий світовий попит на сою і більше, ніж очікувалося, пропозиція рослинних масел привели до збільшення запасів пальмової та соняшникової олії, чинячи тиск на ціни. У грудні індекс цін ФАО на рослинні масла і жири знизився на 3% до 227 пунктів.

http://www.proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини