Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Посіви кукурудзи та сої в південноамериканських країнах можуть розширитися

Європейські аналітики прогнозують, що посіви кукурудзи та сої в Бразилії та Аргентині можуть розширитися. Цьому сприяють підвищення прибутковості вирощування культур і збільшення попиту з боку Китаю.

Посіви сої в Бразилії можуть збільшитися на 1 млн. га.

За прогнозом Мінсільгоспу США, урожай кукурудзи та сої в Бразилії залишиться на рівні попереднього сезону, склавши відповідно 55 млн. т і 72,5 млн. т. Експорт сої зросте на 10%. У той же час, поставки кукурудзи зменшаться на 5,9% до 8 млн. т.

У 2011/12 МР виробництво кукурудзи в Аргентині збільшиться в порівнянні з попереднім сезоном на 18% до 26 млн. т, сої - на 7% до 53 млн. т. Експорт кукурудзи зросте на 24,1% до 18 млн. т. Поставки сої збільшаться на 33%.

Як відомо, на поточний момент Аргентина продовжує торгові переговори з Китаєм з приводу поставок аргентинської продукції в цей азійська держава.

Як повідомляла компанія "Проагро", Міністр сільського господарства Аргентини Джуліан Домінгес повідомив про плани почати на початку 2012 р. експорт кукурудзи в Китай.

Китай і Аргентина завершили підготовку угод щодо санітарного контролю, необхідних для початку постачань до Китаю аргентинської кукурудзи, яловичини, вина, біопалива та ячменю. Відповідні переговори почалися в 2010 р.

У попередні роки Китай був великим експортером кукурудзи, однак посуха і збільшення внутрішнього попиту призвели до того, що в 2010 р. країна перетворилася на нетто-імпортера. У листопаді 2010 р. міністр сільського господарства Аргентини відвідав Китай, і результатом цього візиту стало започаткування переговорів щодо відкриття китайського ринку для аргентинських товарів.

За прогнозом Мінсільгоспу Аргентини, в 2010/11 МР урожай кукурудзи досягне в країні рекордних 21,6 млн. т.

Країна є другим за величиною експортером кукурудзи в світі після США. У 2010 р. вона поставила на світовий ринок 18 млн. т. Основними покупцями аргентинської кукурудзи були Іран, Алжир, Колумбія, Малайзія і Єгипет.

У 2011 р. китайські імпортери планують укласти угоди на закупівлю в Аргентини як мінімум 500 тис. т соєвого масла. Про це повідомив міністр торгівлі країни Китаю Чень Демін.

За інформацією Мінсільгоспу Аргентини, китайські імпортери мають намір придбати 600 тис. т соєвого масла.

Китайська делегація на чолі з Чень Демін відвідала Аргентину 12 травня ц.р. Результатом візиту стало підписання угоди про зміцнення торговельних відносин.

За інформацією Національного інформаційного центру Китаю з питань зерна і масел, в 2011 р. темпи імпорту в країну соєвого масла з Аргентини є низькими.

Деякі експерти вважають, що Китай зменшив закупівлю аргентинської продукції у відповідь на обмеження Аргентиною імпорту деяких китайських промислових товарів.

У січні-березні 2011 р. Китай імпортував всього 120 тис. т аргентинського соєвого масла, що менше поставок в аналогічний період попереднього року в 5,2 рази. США поставили 137,9 тис. т продукції.

У 2009 р. постачання аргентинського масла в Китай склали у вартісному вираженні $ 1,41 млн., а в 2010 р. - лише $ 136,9 млн.. За перші 3 місяці 2011 р. Аргентина поставила в цю країну свою продукцію на суму $ 131,5 млн. т, що дозволяє прогнозувати збільшення поставок в поточному році в порівнянні з попереднім.

В останні місяці прибутковість переробки сої в Аргентині була невисокою, тому аргентинські компанії чинили тиск на уряд з метою відновлення колишніх обсягів торгівлі з Китаєм.

Експерти зернової біржі Розаріо вважають, що Аргентина не буде зазнавати труднощів з продажем свого соєвого масла, незважаючи на торговельну суперечку з Китаєм. Вона може активно продавати продукцію Індії, Ірану та Індонезії, хоча й за зниженою ціною, у зв'язку з конкуренцією з боку пальмового масла.

У 2010 р. Аргентина експортувала 1,3 млн. т соєвого масла. Великі обсяги були поставлені в Єгипет, Китай, Венесуелу, Домініканську республіку та Іран. У 2010 р. найбільшим імпортером аргентинської продукції є Єгипет; менші обсяги постачаються в Китай і Венесуелу.

Аргентина - найбільший у світі експортер соєвого масла і третій за величиною експортер соєвих бобів після США і Бразилії.

До початку 2010 р. Китай був найбільшим імпортером аргентинського масла, проте пізніше він призупинив імпорт цієї продукції у відповідь на обмеження урядом Аргентини імпорту китайських промислових товарів. Заборона на імпорт діяв протягом 6 місяців, після чого поставки були відновлені, і уряд Китаю надав Аргентині кредит у розмірі $ 9,5 млрд. на модернізацію залізничної інфраструктури і покупку китайського обладнання.

У лютому ц.р. Аргентина розширила перелік промислових товарів, на які поширюється невідновлювальне автоматично ліцензування, що призвело до обмеження поставок з Китаю. Крім того, було вжито антидемпінгові заходи відносно деяких поставляються китайських товарів, у тому числі кондиціонерів. Це знову призвело до призупинення імпорту Китаєм аргентинського соєвого масла, хоча він продовжує закуповувати в Аргентини соя-боби.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини