Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Казахстан активно експортує зерно

У зв'язку з рекордним урожаєм, Казахстан нарощуємо експорт зерна. У жовтні 2011 р. країна поставила на світовий ринок 950 тис. т зерна і борошна (у зерновому еквіваленті). Роком раніше цей показник склав 850 тис. т.


У листопаді країна експортувала вже 1,2 млн. т, що вдвічі більше поставок роком раніше.

За попередніми даними, в грудні експорт досяг 1,3 млн. т проти 600 тис. т в грудні 2010 р.

Казахстан поставляє значну частину своєї пшениці в країни колишнього СРСР. Основним покупцем ячменю є Іран.

Поставок казахстанської пшениці останнім часом сприяє зниження експортного пропозиції з боку Росії. У той же час, темпи експорту стримуються наявністю логістичних проблем. Так, багато трейдерів були змушені місяцями чекати можливості відправити свою продукцію у зв'язку з дефіцитом вагонів. Крім того, існували проблеми з елеваторами, багато з яких були закриті майже на 10 днів у зв'язку з новорічними святами, і трейдери не могли отримати доступ до свого зерну.

За деякими даними, уряд розглядає можливість придбання кількох тисяч нових залізничних вагонів.

Раніше уряд виділив субсидію на транспортування зерна в причорноморські та балтійські парти в розмірі $ 40 / т. Однак фінансування програми було швидко вичерпано, виділення додаткових коштів не передбачається.

Казахстан активно експортував ячмінь в Іран, однак останнім часом темпи поставок знизилися внаслідок введення США та іншими країнами економічних санкцій проти Ірану.

Зарубіжна сільськогосподарська служба Мінсільгоспу США прогнозує, що в 2011/12 МР Казахстан збільшить експорт пшениці в порівнянні з попереднім маркетинговим роком на 63% до 9 млн. т, ячменю - в 2,4 рази до 550 тис. т.

Як повідомляла компанія "Проагро", Казахстан за останні три місяці 2011 р. збільшив обсяг експортованого зерна до 1,2 млн. т в місяць. Про це повідомив міністр сільського господарства республіки А. Мамитбеков.

"Обсяги відвантаження зерна були значно збільшені. Тільки за три останні місяці 2011 р. на експорт відправлено 3,6 млн. т зернових культур з урахуванням борошна, тобто ми вийшли на середній обсяг 1 млн. 200 тис. т на місяць", - сказав А. Мамитбеков.

Казахстан є найбільшим експортером зерна світу. У 2011 р. був зібраний рекордний урожай зернових - майже 27 млн. т в чистій вазі. Республіка планує експортувати 15 млн. т зерна в 2011/12 МР.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини