Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Аграрне машинобудування в Росії відроджується

Аграрне машинобудування в Росії відроджується

Статистичні дані, опубліковані нещодавно Міністерством економічного розвитку Російської Федерації, свідчать, що в другому кварталі цього року продовжилося зростання промислового виробництва, що почався в 2010 р. після найсильнішого спаду 2009 г. Позитивні динаміка виробництва збереглася і в машинобудівному комплексі країни - однієї з найважливіших галузей, визначальних могутність будь-якої держави.

Звичайно, у різних секторах галузі ситуація розвивається по-різному. Окремі підгалузі машинобудування фактично вже вийшли з кризи, а деякі підприємства зуміли навіть збільшити частку внутрішнього ринку. До них відносяться найбільші підприємства сільськогосподарського машинобудування. За статистикою, в цьому періоді спостерігався 15-відсоткове зростання обсягів виробництва машин та устатковання для сільського та лісового господарства, в т.ч. виробництво сільгосптракторів - в 2,1 рази, силосозбиральних самохідних комбайнів - на 40,7%, зернозбиральних комбайнів - на 2%. Найбільші виробники сільгосптехніки розраховують, що позитивна тенденція збережеться і в майбутньому.

Що є причиною оптимізму? Виробники аграрної техніки впевнені, що не в останню чергу цьому сприяють стабільно високі ціни на зерно. Якщо його реалізація різко зросте, це буде сприяти поліпшенню фінансового стану сільгосп ¬ підприємств, відновиться попит на сільгосптехніку, різко скоротився в 2009-2010 роках.

Керівництво Петербурзького тракторного заводу (ПТЗ), що входить у ВАТ «Кіровський завод», приміром, вважає, що за підсумками поточного року зможе подвоїти продажі сільгосптехніки.
Зростання продажів, у тому числі і на зовнішньому ринку, прогнозує і компанія "Ростсельмаш", один з найбільших світових виробників сільськогосподарської техніки. За підсумками 2011 сільськогосподарського року (він завершується 30 вересня) компанія очікує приросту продажів в Україну в 2,5 рази в порівнянні з минулим роком. На сьогодні ці продажі вже подвоїлися. Взагалі ж за кількістю комбайнів частка «Ростсільмашу» на ринку в сусідній державі належить понад третини, але цілком реально і підвищення цього показника до 40%. Поступово збільшується експорт комбайнів цією компанією і в інші країни: на сьогодні їх продаж здійснюється в 26 країнах світу.

При цьому варто сказати, що останнім часом в Росії спостерігається і посилення конкуренції вітчизняних виробників сільгосптехніки з іншомовну. Багато іноземних компаній мають в Росії складальні виробництва, причому поки законами не регламентований рівень їх локалізації. Якщо сказати простіше, то це означає, що в країну можна легко ввезти повний комплект запчастин, після чого продукцію назвати російської та взяти участь у всіх програмах державної підтримки. При цьому вітчизняним виробникам (в повному сенсі слова) до таких програм просто не пробитися.
Збільшення обсягу виробництва і, відповідно, продажу можливе лише за умови серйозної державної підтримки не тільки виробників сільгосптехніки, а й самих аграріїв.
Уряд планує з 2012 р. запровадити програму утилізації старої сільгосптехніки. Це означає, що, позбувшись від 10-річного трактора або комбайна, аграрії зможуть придбати нову техніку з 15-відсотковою знижкою. Це може бути і техніка російського складання.

Програма розрахована на три роки і вимагатиме близько 3,5 млрд. руб. бюджетних коштів на рік. До слова, віку понад десяти років досягли 80% тракторів, 68% кормозбиральних та 63% зернозбиральних комбайнів. Міняти застарілу техніку будуть на енергетично більш потужну. Спочатку в програму передбачалося включити обмін саме на потужну, більш продуктивну техніку. Але Асоціація селянських господарств, Російський зерновий союз і Союз тваринників наполягли на включенні до програми і менш потужної техніки, щоб не закрити доступ до неї фермерським господарствам.
Таким чином, щорічно сільськогосподарські підприємства зможуть купувати за рахунок програми більше 3,5 тис. одиниць техніки. При оновленні стару сільгосптехніку утилізувати не будуть. Пропонується дозволити аграріям розбирати її на запчастини або продавати.
Ці та інші заходи дозволять стимулювати технологічне переозброєння вітчизняного виробництва.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини