https://hortusukr.com/
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
США: вартість кукурудзи знизиться у зв'язку з нарощуванням виробництва

Аналітики Бюджетного управління Конгресу США прогнозують зниження вартості кукурудзи в зв'язку зі збільшенням виробництва в США. У 2011 р. середня ціна зерновий склала $ 6/бушель.


У 2013/14 МР ціна зменшиться до $ 4,54 / бушель. До 2022 р. вона зросте до $ 4,82 / бушель.

Експерти вважають, що зниження темпів збільшення попиту на кукурудзу з боку етаноловою галузі дасть можливість виробництва наздогнати зростаючий попит.

До 2022 р. загальне споживання кукурудзи збільшиться в країні в порівнянні з його поточним рівнем на 14% до 15,2 млрд. бушелів (386 млн. т), споживання в етаноловою галузі - на 8,5% до 5,4 млрд. бушелів (137,8 млн. т). При цьому виробництво зросте на 8,6% до 15,19 млрд. бушелів (385,8 млн. т). Урожайність підвищиться на 12%, експорт збільшиться на 42% до 2,63 млрд. бушелів (66,8 млн. т).

Як повідомляла компанія "Проагро", 3 лютого 2011 березневий ф'ючерс на кукурудзу на американській біржі СВОТ подорожчав в порівнянні з попереднім днем ​​на 1 цент / бушель до $ 6,44 / бушель ($ 253,5 / т) EXW, що пов'язано з подорожчанням сої і даними про дефіцит зернової. Знижувальним фактором була інформація про те, що уряд Росії не планує обмежувати експорт.

Аналітики Morgan Stanley припускають, що світові ціни на кукурудзу будуть рости. Очікується, що підтримку ринку надасть її дефіцит. Крім того, у зв'язку з великим поголів'ям худоби фуражний попит в США буде більшим, ніж прогнозує Мінсільгосп країни.

Підвищувальний фактором також є дані про втрати врожаю в Аргентині і на півдні Бразилії в зв'язку з посухою, що веде до підвищення попиту на американське зерно.

Підвищувальний вплив має інформація про активні продажі в останні тижні американської кукурудзи в Мексику, Японію і Південну Корею. У той же час, попит з боку Китаю зменшився у зв'язку зі збиранням врожаю в країні і святами.

Фахівці Всесвітнього банку прогнозують, що в 2012 р. ціни на аграрну продукцію знизяться в порівнянні з попереднім роком на 11%. При цьому пшениця подешевшає на 9%, кукурудза - на 12%, рис - на 6%. Вартість сої та пальмової олії зменшиться ще в більшій мірі - на 16% і 20% відповідно.

Зниженню вартості сільгосппродукції будуть сприяти збільшення її пропозиції і якийсь очікуване зниження цін на енергоносії і добрива.

За інформацією Світового банку, в грудні 2011 р. світові ціни на аграрну продукцію знизилися в порівнянні з попереднім місяцем на 3%. Таким чином, їх зменшення спостерігалося протягом семи з минулих восьми місяців; воно пояснюється збільшенням пропозиції сільськогосподарської продукції і невисоким попитом.

Фахівці банку відзначають, що на початку січня тенденція до зниження цін збереглася.

Індекс цін на продовольство FAO знизився в грудні 2012 р. в порівнянні з попереднім місяцем на 2,4% до 211 пунктів, що було викликано істотним здешевленням зернових, цукру і рослинних масел внаслідок збору гарного врожаю і зниження попиту.

На поточний момент індекс на 27 пунктів, або 11%, поступається своєму рекордного рівня, зафіксованого в лютому 2011 р.

Старший економіст FAO з питань зерна Абдолреза Аббассіан вказує на те, що зараз складно спрогнозувати цінову ситуацію на світовому продовольчому ринку в найближчому майбутньому, що пов'язано з невизначеністю економічної ситуації в світі, а також невизначеністю на валютному та енергетичному ринках.

У найбільшій мірі в грудні подешевшало зерно, що пов'язано з рекордним виробництвом і поліпшенням перспектив пропозиції. У результаті, індекс цін на зернові знизився на 4,8% до 218 пунктів. Вартість кукурудзи зменшилася на 6%, пшениці - на 4%, рису - на 3%. В результаті, в 2011 р. середнє значення індексу цін на зернові склало 247 пунктів, що на 35% більше 2010 р., будучи найвищим показником з 1970-х років.

Очікування щодо великої пропозиції цукру чинить тиск на ринок цієї продукції. Хороший урожай очікується в Індії, ЄС, Таїланді та Росії. У результаті, індекс цін на цукор знизився на 4% до 327 пунктів, що на 18% менше його пікового значення, досягнутого в липні 2011 р.

Невисокий світовий попит на сою і більше, ніж очікувалося, пропозиція рослинних масел привели до збільшення запасів пальмової та соняшникової олій, чинячи тиск на ціни. У грудні індекс цін FAO на рослинні масла і жири знизився на 3% до 227 пунктів.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини