Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини світу
  • ::
  • Іспанські виробники яєць закликають уряд ввести мораторій на заборону використання клітин в птахівничої галузі
Курсы НБУ на сегодня
Іспанські виробники яєць закликають уряд ввести мораторій на заборону використання клітин в птахівничої галузі

Іспанські виробники яєць закликають національний уряд надати допомогу сектору, ввівши мораторій на заборону використання клітин в птахівничої галузі, який вступив в силу з 1 січня поточного року, але виробники в інших країнах ЄС, де фермери вже зробили необхідні інвестиції в переобладнання власних господарств, сподіваються, що Європейська влада збережуть тверду позицію і не скасують введений заборона, пише Джекі Лінден, головний редактор інформаційного порталу ThePoultrySite.

Також в новинах на цьому тижні нові стандарти оцінки ризиків Європейського агентства з безпеки харчових продуктів: один охоплює параметри умов утримання тварин, а інший призначений для стандартизації принципів безпеки та якості харчових продуктів і кормів, отриманих із генетично модифікованих тварин.

Минулого тижня іспанські фермери звернулися із закликом до міністерства сільського господарства Іспанії, щоб воно клопотало від їх імені пере Європейською комісією (ЄК), сподіваючись виграти час, щоб встигнути переобладнати курники для курей-несучок відповідно до нових стандартів.

Фермери в Іспанії вимагають введення дворічного мораторію на заборону на використання клітин для курей-несучок в ЄС. Вони також хочуть, щоб іспанський уряд забезпечило їм видачу пільгових кредитів, щоб оплатити модернізацію виробництва.

Птахівники підрахували, що вартість установки нових клітин на фермах середнього розміру місткістю 40 000 птахів складе близько € 720 000, і вони вважають, що якщо вони не отримають допомоги в розмірі не менше 40% від загальної вартості необхідних на модернізацію витрат, близько 400 ферм будуть змушені закритися.

Іспанія є однією з 14 країн, які ще не схвалили нові правила ЄС, і в даний час у всій Європі аналітики говорять про те, що така ситуація може привести до розвитку в регіоні двох паралельних птахівницьких індустрій.

Данські голови минулого місяця заявили, що вимагатимуть суворого дотримання нових правил ЄС, а комісар охорони здоров'я Джон Даллі, як повідомляється, попередив країни-учасниці ЄС, які відмовляються приймати новий регламент, про можливість правових дій, якщо вони не приймуть введені в ЄС правила .

Тим не менш, у багатьох європейських виробників існують серйозні побоювання з приводу того, що ЄС може поступитися запитам, таким, яких вимагає Іспанія, і все ж накласти дворічний мораторій на введення заборони.

Більшість виробників, які дотримуються правил, кажуть, що не повинно бути ніяких поблажок, мораторіїв, або субсидій фермерам, які ще не виконали вимоги нового регламенту. Вони стверджують, що пройшло вже 12 років з того моменту, як в ЄС було прийнято рішення про введення заборони на використання закритих клітин. А за цей період кожен фермер міг би модернізувати виробничі системи, адже часу було достатньо. Крім того, такі виробники висловили свої побоювання і незадоволеність з приводу того, що вони вже зробили значні інвестиції, щоб модернізувати свої господарства, а введення мораторію зведе всі їхні зусилля нанівець.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини