https://hortusukr.com/
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
У Білорусі оцінили можливість виробництва біопалива на постраждалих від ЧАЕС територіях

У Білорусі міжнародні експерти оцінили можливість отримання біопалива в регіонах, постраждалих в результаті аварії на Чорнобильській АЕС. Як передає УНІАН, про це повідомила прес-служба Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Білорусі.


Відповідні дослідження проведені експертами Програми Організації об'єднаних націй з навколишнього середовища (ЮНЕП) спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) та Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). Презентація попереднього звіту зробленого пройшла недавно в Мінську.

В ході досліджень експерти зробили попередні висновки, що в Білорусі є значні площі земель, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, які можуть використовуватися для вирощування сировини, що використовується у виробництві біопалива.

Експерти ЮНЕП також зробили висновок про те, що виробництво біопалива на основі рапсу і нинішній акцент на використання в Білорусі ріпаку в пріоритетним сировини для вироблення біодизелю можуть дозволити республіці отримати вигоду в разі прийняття рішення про експортні постачання даної продукції.

"За умови прийняття урядом Білорусі рішень про експортні постачання біопалива, його виробництво на раніше деградованих землях може виявитися особливо привабливим при роботі на ринку ЄС", - відзначили в прес-службі міністерства.

Міжнародні експерти висловили думку, що виробничих потужностей Білорусі до середини 2012 р. буде достатньо не тільки для закриття внутрішнього споживання, але і для потенційного експорту надлишків біопалива в країни ЄС.

Остаточний звіт експертів буде представлений до квітня 2012 р.

Довідка УНІАН. ЄС виступає найбільшим імпортером біопалива і являє собою потенційний ринок збуту цієї продукції. За останній рік обсяг імпортних поставок біопалива в країни ЄС перевищив 1,1 млрд. л. Глобальна індустрія біопалива в 2010 р. склала $ 7,6 млрд.

За міжнародними оцінками, в 2020 р. вона досягне $ 247 млрд. В ЄС встановлено новий обов'язковий для всіх країн-членів цільової показник використання поновлюваних джерел енергії для транспорту на рівні 10% до 2020 р.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини