https://hortusukr.com
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
До 2022 р. ціни на сою та пшеницю підвищаться - Бюджетне управління Конгресу США

Аналітики Бюджетного управління Конгресу США прогнозують, що в 2011/12 МР середня вартість сої складе $ 11/бушель. У 2012/13 МГ вона знизиться до $ 10,46 / бушель, проте до 2022 р. виросте до $ 11,05 / бушель.


У найближчі 10 років площа посіву сої буде знаходитися в США на рівні 75,2-77 млн. акрів.

Середня ціна пшениці буде дорівнює в поточному сезоні $ 6,05 / бушель. У 2012/13 МГ вона зменшиться до $ 5,63 / бушель. До 2022 вартість зернової виросте до $ 6,14 / бушель.

У 2011 р. виробництво пшениці становило 2,152 млрд. бушелів. Очікується, що в 2014-2022 р. воно становитиме 2,06-2,173 млрд. бушелів. Урожайність підвищиться в найближче десятиліття на 7,7%.

Як повідомляла компанія "Проагро", аналітики Бюджетного управління Конгресу США прогнозують зниження вартості кукурудзи в зв'язку зі збільшенням виробництва в США. У 2011 р. середня ціна зерновий склала $ 6/бушель.

У 2013/14 МР ціна зменшиться до $ 4,54 / бушель. До 2022 р. вона зросте до $ 4,82 / бушель.

Експерти вважають, що зниження темпів збільшення попиту на кукурудзу з боку етаноловою галузі дасть можливість виробництва наздогнати зростаючий попит.

До 2022 р. загальне споживання кукурудзи збільшиться в країні в порівнянні з його поточним рівнем на 14% до 15,2 млрд. бушелів (386 млн. т), споживання в етаноловою галузі - на 8,5% до 5,4 млрд. бушелів (137,8 млн. т). При цьому виробництво зросте на 8,6% до 15,19 млрд. бушелів (385,8 млн. т). Урожайність підвищиться на 12%, експорт збільшиться на 42% до 2,63 млрд. бушелів (66,8 млн. т).

6 лютого 2012 березневий ф'ючерс на червонозерних мягкозерную озиму пшеницю подорожчав на американській біржі СВОТ в порівнянні з попереднім днем ​​на 7 центів / бушель до $ 6,68 / бушель ($ 245,44 / т) EXW. Підвищувальний вплив мали побоювання з приводу пропозиції фуражного зерна в ЄС, особливо у Франції, у зв'язку зі збереженням низьких температур протягом тривалого періоду при недостатньому сніговому покриві.

Кілька ослабли побоювання щодо врожаю в Східній Європі, де температури підвищилися.

Вартість контракту на кукурудзу незначно зменшилася - до $ 6,44 / бушель ($ 253,5 / т) EXW. Деякий тиск зробило відсутність нових підвищувальних факторів. Фактором підтримки були інформація про низький реченні американського зерна та погіршення перспектив експорту з Аргентини і Причорноморського регіону.

Соя незначно подорожчала - до $ 12,33 / бушель ($ 453,1 / т) EXW. Підвищувальний вплив мала активна технічна покупка ф'ючерсів, невизначеність з приводу врожаю в Південній Америці і прогнози поліпшення попиту на американські боби. Тиск зробило зміцнення долара.

Аналітики Morgan Stanley припускають, що світові ціни на кукурудзу будуть рости. Очікується, що підтримку ринку надасть її дефіцит. Крім того, у зв'язку з великим поголів'ям худоби фуражний попит в США буде більшим, ніж прогнозує Мінсільгосп країни.

Підвищувальний фактором також є дані про втрати врожаю в Аргентині і на півдні Бразилії в зв'язку з посухою, що веде до підвищення попиту на американське зерно.

Підвищувальний вплив має інформація про активні продажі останнім часом американської кукурудзи в Мексику, Японію і Південну Корею. У той же час, попит з боку Китаю зменшився у зв'язку зі збиранням врожаю в країні і святами.

Експерти Morgan Stanley припускають, що тенденція до зростання цін на пшеницю може зберегтися в зв'язку з низьким рівнем запасів в основних країнах-експортерах. Крім того, у другій половині 2011/12 МР знизиться пропозиція причорноморської продукції, що пов'язано зі зменшенням експортного надлишку на півдні Росії.

У той же час тиск на ринок надає велика пропозиція фуражної американської пшениці. Темпи її експорту підвищаться, чому сприяє зменшення пропозицію російської продукції.

В цілому, в 2011/12 МГ США зменшать експорт. Частка української та аргентинської пшениці на світовому ринку збільшиться.

Фахівці Всесвітнього банку прогнозують, що в 2012 р. ціни на аграрну продукцію знизяться в порівнянні з попереднім роком на 11%. При цьому пшениця подешевшає на 9%, кукурудза - на 12%, рис - на 6%. Вартість сої та пальмової олії зменшиться ще в більшій мірі - на 16% і 20% відповідно.

Зниженню вартості сільгосппродукції будуть сприяти збільшення її пропозиції і якийсь очікуване зниження цін на енергоносії і добрива.

За інформацією Світового банку, в грудні 2011 р. світові ціни на аграрну продукцію знизилися в порівнянні з попереднім місяцем на 3%. Таким чином, їх зменшення спостерігалося протягом семи з минулих восьми місяців; воно пояснюється збільшенням пропозиції сільськогосподарської продукції і невисоким попитом.

Фахівці банку відзначають, що на початку січня тенденція до зниження цін збереглася.

Індекс цін на продовольство FAO знизився в грудні 2012 р. в порівнянні з попереднім місяцем на 2,4% до 211 пунктів, що було викликано істотним здешевленням зернових, цукру і рослинних масел внаслідок збору гарного врожаю і зниження попиту.

На поточний момент індекс на 27 пунктів, або 11%, поступається своєму рекордного рівня, зафіксованого в лютому 2011 р.

Старший економіст FAO з питань зерна Абдолреза Аббассіан вказує на те, що зараз складно спрогнозувати цінову ситуацію на світовому продовольчому ринку в найближчому майбутньому, що пов'язано з невизначеністю економічної ситуації в світі, а також невизначеністю на валютному та енергетичному ринках.

У найбільшій мірі в грудні подешевшало зерно, що пов'язано з рекордним виробництвом і поліпшенням перспектив пропозиції. У результаті, індекс цін на зернові знизився на 4,8% до 218 пунктів. Вартість кукурудзи зменшилася на 6%, пшениці - на 4%, рису - на 3%. В результаті, в 2011 р. середнє значення індексу цін на зернові склало 247 пунктів, що на 35% більше 2010 р., будучи найвищим показником з 1970-х років.

Очікування щодо великої пропозиції цукру чинить тиск на ринок цієї продукції. Хороший урожай очікується в Індії, ЄС, Таїланді та Росії. У результаті, індекс цін на цукор знизився на 4% до 327 пунктів, що на 18% менше його пікового значення, досягнутого в липні 2011 р.

Невисокий світовий попит на сою і більше, ніж очікувалося, пропозиція рослинних масел привели до збільшення запасів пальмової та соняшникової олій, чинячи тиск на ціни. У грудні індекс цін FAO на рослинні масла і жири знизився на 3% до 227 пунктів.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини