Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня




http://roundup.ua/products/kharnes

Росспоживнагляд має намір перевірити українські підприємства з виробництва сирів

Співробітники Росспоживнагляду будуть виїжджати в Україну для перевірки місцевих підприємств, які виробляють сир, який поставляються на територію РФ. Про це повідомив глава відомства Г. Онищенко.

"Спочатку ми подивимося документи. Якщо у нас по цим документам не буде питань, то ми поїдемо дивитися підприємства", - заявив Г. Онищенко.

Він повідомив, що 9 лютого 2012 відбулася його зустріч з главою міністерства аграрної політики України М. Присяжнюком, на якій були вироблені заходи щодо врегулювання ситуації з якістю українських сирів та їх поставкою на територію Росії.

Г. Онищенко нагадав, що в даний час припинені постачання на територію Росії українських сирів трьох виробників. Продукція, яка не відповідає вимогам чинного в Росії законодавства, в даний час, за словами глави Росспоживнагляду, вилучається з продажу.

За його словами, в 43 російських регіонах у продажу були виявлені українські сири. "Відібрано 258 зразків сиру, і за тими зразками, за якими завершилися дослідження, на десяти територіях визначалися факти фальсифікації сирів жирами немолочного походження", - зазначив глава Росспоживнагляду.

Він підкреслив, що, якщо українська сирна продукція, яка не відповідає російським вимогам, буде продовжувати виявлятися на ринку РФ, її продовжать вилучати з обігу.

Глава Росспоживнагляду повідомив, що він домовився з М. Присяжнюком про те, що українська сторона, зокрема міністерство аграрної політики, представлятиме Росспоживнагляду всю необхідну документацію, що стосується сирів, що поставляються до Росії.

"Міністерство представить нам для документарної перевірки повний комплект нормативної і технічної документації підприємств, що виробляють сири, що поставляються з України; інформацію про відповідність нормативної документації законодавству, чинному в РФ, що визначає вимоги до даного виду продукції", - повідомив Г. Онищенко.

Українська сторона також повинна буде представити в Роспотребнадзор відомості про законодавчу базу, відповідно до якої проводиться ідентифікація контролю якості продукції, що випускається з урахуванням кратності обсягів лабораторних досліджень.

Крім того, українське міністерство повинно буде проінформувати російську сторону про проведення санітарно-епідеміологічних експертиз підприємств, що виробляють сири, що поставляються до Росії; про оцінку санепідблагополуччя цих виробників, про технічні процесах виготовлення.

Роспотребнадзор буде ознайомлений і з аналізом матеріалів динаміки та обсягів одержуваного молочної сировини з виходом готової продукції.

Росспоживнагляд, у свою чергу, повинен буде дати оцінку наявності матеріально-технічного оснащення лабораторної бази, яка контролює якість на виробництві на Україну.

"Після цього ми приймемо рішення, чи відповідає це російським вимогам", - підкреслив глава Росспоживнагляду.

Він не виключив, що число українських виробників сирів, чия продукція забороняється до ввезення в РФ, може зрости. "Поки мова йде про трьох підприємствах. Але якщо нам попадеться продукція інших виробників, не відповідає російським вимогам, значить, і вони додадуться до цього списку", - сказав Г. Онищенко.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини