Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

В найближчому майбутньому пальмова олія буде дорожчати

Головний редактор OilWorld Томас Мілке вважає, що зниження темпів зростання світового виробництва пальмової олії в 2012 р. може призвести в найближчі місяці до його подорожчання. Хоча на даний момент запаси є досить великими, їх рівень знизиться.

Зниження темпів збільшення виробництва відбудеться в квітні-вересні ц.р.

В останні тижні сире пальмове масло було дешевше соєвого приблизно на $ 100 / т, що пов'язано з наявністю великих запасів пальмової олії. Збільшення цієї цінової різниці є малоймовірним; пальмова олія буде дорожчати під впливом нарощування експорту і зниження приросту виробництва.

Вартість пальмового олеїна зараз менше вартості аргентинського соєвого масла приблизно на $ 76 / т.

Очікується, що в 2012 р. ціна пальмового олеїна складе в середньому $ 1160 / т FOB, що більше рівня попереднього року на 7%. Сире пальмового масла подорожчає до $ 1140 / т CIF Роттердам.

З початку поточного року пальмове масло на малайзійської біржі MDEX подешевшало на 2,1%.

За словами Мілке, в 2012 р. виробництво пальмового масла в Малайзії збільшиться лише на 300-500 тис. т, або 2-3%, до 19,2-19,4 млн. т. У 2011 р. приріст склав 12%.

Виробництво в Індонезії підвищиться на 1,5-1,6 млн. т, або 6-7%, до 25,5 млн. т.

Як повідомляла компанія "Проагро", в період з 2 по 9 лютого 2012 ціни на пальмове масло підвищилися.

Так, вартість малазійського рафінованої пальмового масла з поставкою в лютому збільшилася на $ 22,5 / т до $ 1070 / т FOB, рафінованого пальмового олеїна - на $ 17,5 / т до $ 1085 / т FOB, рафінованого пальмового стеарину - на $ 5 / т до $ 985 FOB.

Ціна сирої пальмової олії зросла на MYR30 / т до MYR3130 / т CPT.

Підтримку ринку надавали побоювання з приводу врожаю сої в Південній Америці і встановлення безмитної експортної квоти в Малайзії.

За інформацією Малазійської палати пальмового масла (МРОВ), в січні 2012 р. виробництво пальмового масла в Малайзії зменшилася в порівнянні з попереднім місяцем на 14% до 1,29 млн. т.

Запаси на кінець місяця скоротилися в порівнянні з їх рівнем в кінці грудня на 2,5% до 2,01 млн. т. Суб'єкти ринку прогнозували, що це показник складе близько 2,05 млн. т.

Дані МРОВ про зменшення запасів надали підтримку ринку.

Експорт пальмового масла зменшився на 13% до 1,38 млн. т.

За інформацією компанії-перевізника SGS (Malaysia) Bhd., За перші 10 днів лютого експорт пальмового масла з Малайзії зменшився в порівнянні з аналогічним періодом попереднього місяця на 4,3% до 337,6 тис. т.

Дані SGS чинили тиск на ринок.

Найбільшими покупцями у розглянутий період були Китай (придбав 33,8% зазначеного обсягу), США (10,3%), і ЄС (6,6%).

Уряд Малайзії встановило на 2012 р. квоту на експорт сирого пальмового масла без справляння експортного мита в розмірі 3,6 млн. т. Відповідні експортні ліцензії вже отримали компанії Wilmar, IOI Corp. і Felda.

Очікується, що встановлення квоти може сприяти підвищенню темпів поставок з країни в лютому, що надасть підтримку ринку.

Експортоване рафінована пальмова олія митом не обкладається. Для сирого масла вона становить 23%. Ця політика спрямована на створення умов для внутрішньої переробки олії.

У 2011 р. квота на безмитний експорт сирої олії склала близько 3 млн. т.

За інформацією суб'єктів ринку, поставка пальмового масла з Малайзії до Ірану припинена, що пов'язано з припиненням його оплати внаслідок введення західними країнами санкцій проти Ірану.

За деякими даними, поставки припинилися ще в грудні 2011 р., після того як США заявили про використання санкцій, який були спрямовані на обмеження діяльності іранського центрального банку країни і фінансових установ.

Зазвичай Малайзия експортує до Ірану близько 28 тис. т пальмового масла на місяць.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини