Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини світу
  • ::
  • Агрометеорології прогнозують перезимівлю посівів озимих в Білорусі на рівні середніх багаторічних показників
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Агрометеорології прогнозують перезимівлю посівів озимих в Білорусі на рівні середніх багаторічних показників

Агрометеорології прогнозують перезимівлю посівів озимих в Білорусі на рівні середніх багаторічних показників. Про це повідомила начальник відділу агрометеорологічних прогнозів Республіканського гідрометеоцентру Н. Мельчакова.

За результатами снігозйомки, висота снігового покриву на полях з озимими культурами в східній половині республіки складає в основному 25-40 см, у ряді районів Гомельської та місцями по півдню Могилевської області - близько 45-50 см. Це значно більше багаторічних показників. У західній половині країни висота сніжного покриву переважно знаходиться в межах 10-20 см. Під таким сніжним покровом температура грунту на глибині залягання вузла кущіння в останні холодні ночі не опускалася до небезпечних значень і була в основному не нижче мінус 2-7 градусів, окремі метеостанції на заході Вітебської і на півночі Гродненської області відзначили мінус 8-10 градусів.

Для озимого ріпаку пошкодження починаються при температурі грунту на рівні вузла кущіння мінус 12 градусів. Для озимої пшениці ситуація стає критичною, якщо середньодобова температура на рівні вузла кущіння складає мінус 15-16 градусів, для озимої тритикале - мінус 16-16,5 градуса, для озимого жита - мінус 17-19 градусів.

Глибина промерзання грунту на більшій частині Білорусі залишається невеликий - від 15 до 35 см. Тільки в західних і південних районах Вітебської області, в південно-західній половині Брестської і місцями в Могильовській області грунт промерзла до глибини 40-65 см. За багаторічними даними, глибина промерзання грунту в цей час становить в середньому 35-70 см.

Попередня оцінка стану озимих культур з складаються метеорологічних умов дозволяє прогнозувати перезимівлю посівів на рівні середніх багаторічних показників. Однак остаточний результат перезимівлі в чому буде залежати від розвитку весняних процесів. На сході Білорусі спостерігається дуже високий сніговий покрив при невеликому промерзанні грунту. І при млявому розвитку процесів місцями тут не виключено випрівання посівів і поразка їх сніговою пліснявою.

За прогнозами синоптиків, на поточному тижні в морози в Білорусі ослабнуть. Подальша перезимівля посівів озимих буде проходити при помірно морозною і слабоморозной погоді.

В кінці лютого структурними підрозділами з гідрометеорології Мінприроди буде проведено повторне відрощування озимих культур для визначення їх життєздатності. Ще одне відрощування озимих культур буде проведено в березні-квітні ц.р., після цього буде зроблено прогноз стану озимих до початку вегетації.

Разом з тим. зниження температури повітря до мінус 25-30 градусів становить небезпеку для плодових культур. Такі морози можуть викликати пошкодження плодових бруньок, однорічних пагонів і привести до появи морозобоін. Особливо це відноситься до сортів зарубіжної селекції.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини