https://hortusukr.com/
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Іран: у зв'язку з санкціями ціни на продукти харчування ростуть

За інформацією фахівців компанії Maplecroft, санкції відносно Центрального банку Ірану надають підвищувальний вплив на внутрішні ціни на продукти харчування. Очікується, що вони будуть рости у зв'язку з девальвацією ріалу, що негативно відіб'ється на імпорті.

Темпи поставок в країну рису і рослинних харчових масел вже почали знижуватися. Особливо це стало помітно після того, як в другий тиждень лютого Іран не зміг розплатитися за імпортований індійський рис.

Основні американські та європейські банки, включаючи Rabobank, призупинили фінансування трансакцій, пов'язаних з поставкою в Іран зерна та іншої аграрної продукції. США і ЄС вжили заходів з обмеження діяльності Центрального банку Ірану з метою чинення тиску на уряд країни, спрямованого на згортання іранської ядерної програми.

Хоча метою санкцій західних країн в першу чергу було обмеження доходів Ірану від продажу нафти, в найбільшій мірі постраждав імпорт продовольства. В результаті, іранці зіткнулися з проблемою зростання цін на продукти харчування, оскільки країна відчуває труднощі з оплатою імпорту.

Нестабільність цін на основні продукти харчування посилилася ще до введення санкцій у зв'язку з політикою президента Махмуда Ахмадінежада щодо обмеження субсидій.

На початку 2011 р. вартість хліба збільшилася на 25%, після того як зменшились державні субсидії. За останні 12 місяців рис подорожчав на 150%.

Хоча виникнення дефіциту продовольства не передбачається у зв'язку з тим, що уряд Ірану може розплачуватися золотом і нафтою, продовження зростання цін може мати серйозні політичні наслідки для уряду, послабивши позиції президента всередині країни. Ситуація може стати ще більш серйозною в разі можливого погіршення її відносин з Саудівською Аравією.

Як повідомляла компанія "Проагро", Іран на минулому тижні закупив близько 200 тис. т пшениці з негайною поставкою через приватних продавців. Однак за чутками, мова може йти і про 400 тис. т.

Пшениця, здебільшого, австралійського походження, але, можливо, що частина - американська. Оскільки через введених санкцій оплата поставок в доларах США або євро вкрай утруднена, то, можливо, вона пройшла в ієнах. На це, до речі, натякав у своєму інтерв'ю заступник голови компанії Cargill.

Іран зараз змушений збільшувати закупівлі фуражної пшениці у зв'язку падінням поставок української кукурудзи. Крім того, Іран разом з деякими міжнародними трейдингової компанії опрацьовує схеми оплати поставок зерна золотом, а також по бартеру нафтою.

За непідтвердженими поки даними, Іран також хоче реанімувати проект закупівлі 2 млн. т казахської пшениці. Це може бути здійснено на міждержавному рівні. За прогнозом Міжнародної ради із зерна і Мінсільгоспу США, Іран в сезоні 2011/12 може імпортувати близько 500 тис. т пшениці. Однак, у зв'язку зі скороченням поставок кукурудзи, цей прогноз може бути переглянутий у бік підвищення.

Американська компанія Cargill планує продовжувати поставку зерна до Ірану, незважаючи на труднощі з оплатою продукції, пов'язані з введенням санкцій проти цієї країни. Про це повідомив віце-президент компанії Пол Конвей.

Як відомо, раніше США і ЄС звернулися до Ірану з вимогою згорнути ядерну програму, ввели торговельні санкції і вжили заходів з обмеження діяльності центрального банку країни.

За словами Конвея, всупереч санкціям, постачання зерна до Ірану все ще можлива. Для цього необхідно знайти банк, який відкриє акредитив, і зробити оплату не в доларах, а в інших валютах, наприклад, в євро.

Іран щорічно імпортує близько 4,5 млн. т зерна, включаючи 3,5 млн. т кукурудзи, що використовується в кормових цілях.

За словами Конвея, в Іран Cargill поставляє продукція різного походження, в тому числі українську, в залежності від наявності зерна, ціни та умов доставки. У країні діє складна система ліцензування імпорту, що ускладнює поставку.

Приватний іранський покупець зацікавлений в імпортної закупівлі "дуже великого обсягу" пшениці в Індії, заявив 9 лютого 2012 міністр торгівлі цієї країни Rahul Khullar.

Представники індійських компаній-експортерів сказали, що останні кілька років приватний сектор цієї країни не відправляв карго пшениці до Ірану.

Індія та Іран знаходяться в пошуку механізмів оплати контрактів на поставку зерна, альтернативних існували до останнього часу і заблокованих у зв'язку з антиіракської санкціями.

Санкції також відбилися на поставках до Ірану рослинних масел. Так, за інформацією суб'єктів ринку, поставка пальмового масла з Малайзії до Ірану припинена, що пов'язано з припиненням його оплати внаслідок введення західними країнами санкцій проти Ірану.

За деякими даними, поставки припинилися ще в грудні 2011 р., після того як США заявили про використання санкцій, який були спрямовані на обмеження діяльності іранського центрального банку країни і фінансових установ.

Зазвичай Малайзия експортує до Ірану близько 28 тис. т пальмового масла на місяць.

5 лютого ц.р. президент США Барак Обама підписав указ про посилення санкцій, який передбачає заморожування всіх активів уряду і банків Ірану, які перебувають в США.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини