Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Китай збільшить імпорт кукурудзи в 2012 р. до 4,5 млн. т - FAO

Фахівці Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) прогнозують, що в 2012 р. Китай імпортує близько 4,5 млн. т кукурудзи проти 1 млн. т в попередньому році, незважаючи на істотне збільшення виробництва в останні роки.

Нарощування поставок сприяють збільшення фуражного попиту і високі внутрішні ціни.

Як повідомляла компанія "Проагро", аналітики Мінсільгоспу США прогнозують, що до 2020/21 МГ імпорт кукурудзи в Китай збільшиться до 16 млн. т, що вдвічі більше попереднього прогнозу. У поточному сезоні країна імпортує 3 млн. т.

Поставки в Китай збільшать США. Нарощуванням попиту з боку цієї держави також скористаються Аргентина, Бразилія і причорноморські держави, які різко збільшать експорт.

За словами генерального директора компанії Central Rural Work Leading Group Чена Сівеня (Chen Xiwen), хоча Китай імпортує кукурудзу, на поточний момент в країні немає дефіциту зернової. Імпорт пов'язаний з тим, що Китай експортує значні обсяги продуктів переробки кукурудзи, у тому числі крохмаль і спирт.

Крім експортних цілей, зерно закуповується на світовому ринку з метою задоволення попиту в деяких регіонах країни. Так, на півдні Китаю вартість імпортної продукції нижче вартості зерна, вирощеного у країні, що є причиною непоганого попиту на імпортну продукцію.

За інформацією Генеральної митної адміністрації Китаю, в грудні 2011 р. країна імпортувала 569,8 тис. т кукурудзи, що майже в 400 разів більше поставок роком раніше. Це пов'язано з великими закупівлями американського зерна державною компанією China Grain Reserves Corp. з метою поповнення запасів.

Таким чином, в 2011 р. Китай імпортував 1,7 млн. т кукурудзи, що більше обсягу 2010 р. на 11,5%. У той же час, це значно менше прогнозованих раніше багатьма аналітиками 5-10 млн. т, що пояснюється збором в країні великого врожаю.

За прогнозом Академії наук Китаю, в 2012 р. споживання зерна в країні збільшиться в порівнянні з попереднім роком на 2,9% до 585 млн. т. При цьому виробництво зросте лише на 0,4-0,6% приблизно до 575 млн. т.

Незначний приріст виробництва може свідчити про те, що країні все складніше його нарощувати, після того як воно росло протягом останніх 8 років. Крім того, Китай буде і далі імпортувати зерно з метою ліквідації його дефіциту на внутрішньому ринку.

У країні спостерігається підвищення рівня доходів населення, що веде до збільшення споживання м'ясо-молочної продукції та зростання попиту на фуражне зерно. Експерти відзначають швидке розширення потужностей по переробці кукурудзи і збільшення попиту на кукурудзу.

У 2011 р. виробництво зерна в Китаї підвищився в порівнянні з попереднім роком на 4,5% до рекордних 571,2 млн. т.

Фахівці дослідницької компанії Cngrain.com прогнозують, що в найближчі 5 років темпи приросту промислового споживання кукурудзи в Китаї сповільняться, що пов'язано зі зменшенням темпів розвитку економіки країни. Це зробить негативний вплив на імпорт зерновий, що може мати знижувальний вплив на світові ціни.

Очікується, що в 2011/12 МР (жовтень-вересень) переробка кукурудзи може збільшитися в країні в порівнянні з попереднім сезоном на 5% до 55 млн. т. У попередньому маркетинговому році приріст склав 11%.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини