Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

ЄС-27: конкурентоспроможність французької пшениці підвищилася

За інформацією фахівців Strategie Grains, за минулий місяць конкурентоспроможність французької пшениці в порівнянні з аргентинською та російською продукцією підвищилася. Проте конкуренція з боку США є високою, внаслідок чого постачання з ЄС в 2011/12 МР не перевищать 14,5 млн. т.

Очікується, що збільшаться поставки французького зерна в Марокко і на Кубу.

Тиск на європейський ринок надає той факт, що на 2 останній тендерах Єгипту набував лише американську пшеницю.

Як повідомляла компанія "Проагро", 16 лютого ц.р. Генеральне відомство товарних поставок Єгипту закупило 180 тис. т американської пшениці. Термін поставки - 11-20 квітня 2012 У тому числі 60 тис. т були придбані у компанії Venus за ціною $ 259 / т FOB і 120 тис. т - у Bunge Ltd. за ціною $ 259 / т FOB.

11 лютого у компанії Venus були закуплені 55 тис. т американської пшениці. Термін поставки - 1-10 квітня ц.р. Ціна покупки - $ 262 / т FOB.

Згідно з прогнозом фахівців Strategie Grains, в 2012/13 МР експорт пшениці з ЄС у треті країни збільшиться.

Що стосується кукурудзи, на поточний момент найдорожчою є американська продукція, потім аргентинська, бразильська, румунська, болгарська і українська.

Французька кукурудза дорожче американської, проте у зв'язку з відносно невисокою вартістю доставки вона користується ціновими перевагою при поставці на середземноморський ринок.

Як повідомляла компанія "Проагро", фахівці Strategie Grains знизили оцінку виробництва зерна в Євросоюзі в 2011/12 МР на 0,4 млн. т (0,1%) до 289,4 млн. т. Оцінка врожаю для мягкозерной пшениці був зменшений на 0,6 млн. т (0,5%) до 132,7 млн. т.

Оцінки виробництва мягкозеной пшениці для Румунії та Чеської Республіки були зменшені на 0,2 млн. т до кожної країни, для Італії та Угорщини - на 0,1 млн. т.

Зниження оцінок врожаю пов'язано в першу чергу з переглядом даних щодо посівних площ, і лише в незначній мірі - з недавніми морозами. На думку аналітиків Strategie Grains, холодна погода не призведе до великих втрат урожаю, ніж зазвичай.

Сильні морози спостерігалися в ЄС в кінці січня і в перші 10 днів лютого ц.р.

За інформацією Strategie Grains, в найбільшій мірі посіви постраждали в Австрії, Чеській Республіці, Словаки і деяких районах Румунії та Польщі. В результаті, поля будуть повторно засіяні яровими культурами, що компенсує негативний вплив морозів.

За період з 9 по 15 лютого 2012 р. перевалювання зерна через французький порт Руан зменшилася в порівнянні з попереднім тижнем на 46% до 56,8 тис. т, що є найнижчим показником за 5 тижнів, у зв'язку з відсутністю поставок до Алжиру і Західну Африку.

Експорт мягкозерной пшениці включав 43,1 мягкозерной пшениці і 6,6 тис. т дурум.

Найбільший обсяг зерна був відправлений в Марокко - 20 тис. т мягкозерной пшениці і 6,6 тис. т дурум. На Кубу були відправлені 23,1 тис.т мягкозерной пшениці.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини