Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Іран придбав за останні 2 тижні близько 1,1 млн. т пшениці

За інформацією трейдерів, на поточному тижні Іран придбав близько 500 тис. т мягкозерной пшениці.

Таким чином, за останні два тижні були закуплені приблизно 1,1 млн. т пшениці, в тому числі 420 тис. т німецького, 300-360 тис. канадського, 240 тис. т бразильського та 200 тис. т австралійського зерна.

Іранські трейдери ведуть переговори з російськими постачальниками з приводу придбання російського зерна за рублі, щоб обійти обмеження, введені США та ЄС.

Як повідомляла компанія "Проагро", за інформацією фахівців компанії Maplecroft, санкції відносно Центрального банку Ірану надають підвищувальний вплив на внутрішні ціни на продукти харчування. Очікується, що вони будуть рости у зв'язку з девальвацією ріалу, що негативно відіб'ється на імпорті.

Темпи поставок в країну рису і рослинних харчових масел вже почали знижуватися. Особливо це стало помітно після того, як в другий тиждень лютого Іран не зміг розплатитися за імпортований індійський рис.

Основні американські та європейські банки, включаючи Rabobank, призупинили фінансування трансакцій, пов'язаних з поставкою в Іран зерна та іншої аграрної продукції. США і ЄС вжили заходів з обмеження діяльності Центрального банку Ірану з метою чинення тиску на уряд країни, спрямованого на згортання іранської ядерної програми.

Хоча метою санкцій західних країн в першу чергу було обмеження доходів Ірану від продажу нафти, в найбільшій мірі постраждав імпорт продовольства. В результаті, іранці зіткнулися з проблемою зростання цін на продукти харчування, оскільки країна відчуває труднощі з оплатою імпорту.

Нестабільність цін на основні продукти харчування посилилася ще до введення санкцій у зв'язку з політикою президента Махмуда Ахмадінежада щодо обмеження субсидій.

На початку 2011 р. вартість хліба збільшилася на 25%, після того як зменшились державні субсидії. За останні 12 місяців рис подорожчав на 150%.

Хоча виникнення дефіциту продовольства не передбачається у зв'язку з тим, що уряд Ірану може розплачуватися золотом і нафтою, продовження зростання цін може мати серйозні політичні наслідки для уряду, послабивши позиції президента всередині країни. Ситуація може стати ще більш серйозною в разі можливого погіршення її відносин з Саудівською Аравією.

Іран на минулому тижні закупив близько 200 тис. т пшениці з негайною поставкою через приватних продавців. Однак за чутками, мова може йти і про 400 тис. т.

Пшениця, здебільшого, австралійського походження, але, можливо, що частина - американська. Оскільки через введених санкцій оплата поставок в доларах США або євро вкрай утруднена, то, можливо, вона пройшла в ієнах. На це, до речі, натякав у своєму інтерв'ю заступник голови компанії Cargill.

Іран зараз змушений збільшувати закупівлі фуражної пшениці у зв'язку падінням поставок української кукурудзи. Крім того, Іран разом з деякими міжнародними трейдингової компанії опрацьовує схеми оплати поставок зерна золотом, а також по бартеру нафтою.

За непідтвердженими поки даними, Іран також хоче реанімувати проект закупівлі 2 млн. т казахської пшениці. Це може бути здійснено на міждержавному рівні.

За прогнозом Міжнародної ради із зерна і Мінсільгоспу США, Іран в сезоні 2011/12 може імпортувати близько 500 тис. т пшениці. Однак, у зв'язку зі скороченням поставок кукурудзи, цей прогноз може бути переглянутий у бік підвищення.

Американська компанія Cargill планує продовжувати поставку зерна до Ірану, незважаючи на труднощі з оплатою продукції, пов'язані з введенням санкцій проти цієї країни. Про це повідомив віце-президент компанії Пол Конвей.

Як відомо, раніше США і ЄС звернулися до Ірану з вимогою згорнути ядерну програму, ввели торговельні санкції і вжили заходів з обмеження діяльності центрального банку країни.

За словами Конвея, всупереч санкціям, постачання зерна до Ірану все ще можлива. Для цього необхідно знайти банк, який відкриє акредитив, і зробити оплату не в доларах, а в інших валютах, наприклад, в євро.

Іран щорічно імпортує близько 4,5 млн. т зерна, включаючи 3,5 млн. т кукурудзи, що використовується в кормових цілях.

Приватний іранський покупець зацікавлений в імпортної закупівлі "дуже великого обсягу" пшениці в Індії, заявив 9 лютого 2012 міністр торгівлі цієї країни Rahul Khullar.

Представники індійських компаній-експортерів сказали, що останні кілька років приватний сектор цієї країни не відправляв карго пшениці до Ірану.

Індія та Іран знаходяться в пошуку механізмів оплати контрактів на поставку зерна, альтернативних існували до останнього часу і заблокованих у зв'язку з антиіракської санкціями.

Санкції також відбилися на поставках до Ірану рослинних масел. Так, за інформацією суб'єктів ринку, поставка пальмового масла з Малайзії до Ірану припинена, що пов'язано з припиненням його оплати внаслідок введення західними країнами санкцій проти Ірану.

За деякими даними, поставки припинилися ще в грудні 2011 р., після того як США заявили про використання санкцій, який були спрямовані на обмеження діяльності іранського центрального банку країни і фінансових установ.

Зазвичай Малайзия експортує до Ірану близько 28 тис. т пальмового масла на місяць.

5 лютого ц.р. президент США Барак Обама підписав указ про посилення санкцій, який передбачає заморожування всіх активів уряду і банків Ірану, які перебувають в США.

http://proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини