Арахіс підземний - Агропортал
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
 
 
Ви тут:

Арахіс земляний

Земляний арахіс затребуваний на всіх, без винятку, ринках, тому, активно вирощується в малих і великих фермерських господарствах країни. У роду рослини налічується 70 видів, однак, в Україні культивується, лише такі сорти:

  • Клинський - для теплих кліматичних умов;
  • Валенсія - червона шкірка, переносимість більш низьких температур в порівнянні з іншими сортами;
  • Жолудь - скоростиглий сокоурожайний сорт;
  • Степняк - висадка горщечкової розсадою, збір до перших осінніх дощів.

Арахіс підземний вирощують на нейтральних чорноземах, суглинках, супісках, всі інші грунти для нього несприятливі. Сходи з'являються на пухкій землі в кінці другого тижня при температурі на її поверхні 14 ˚ С і більше. Глибини 10 см достатньо для якісного посіву бобів або їх частин, кущ не виростає більше 2/3 метра, цвітіння триває пару місяців.

Земляний горіх затребуваний в кулінарії, кондитерському виробництві, з нього виготовляють олію (60% у кожному сімені). Дбайливі фермери використовують листя, стебла в якості зеленого корму, властивості якого нітрохи не поступаються люцерні, конюшині. Ранні сорти визрівають за 4 місяці, пізнім потрібно додаткових 30 днів і температура 25 градусів для повноцінної вегетації.

Насіння арахісу стійкі до посухи, однак, визрівають швидше при регулярному поливі. З гектара збирають до 40-ка центнерів насіння (при зрошенні) або 15 центнерів (без нього). До підгодівлі культура невибаглива: 100 г / га золи, 10 г / га азотних добрив, 20 г / га калійно-фосфорних продуктів, 5 кг/га компосту (гною). У їжу використовують масло, зерна, борошно.

Садівники успішно вирощують у садах арахіс (сорти Отрадокубанскій, Перзуван, Раннер), відводячи для рослин сонячні ділянки з рихлим грунтом. Урожай з кожного куща досягає 20 - 30 зерен.

  • Заявник: Інститут південного овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук Підтримувач: Власник: Вид: Сільськогосподарські: олійні та прядивні Культура: Арахіс підземний Рік реєстрації: 2002
    детальніше відгуки: 0