Чабер садовий - Агропортал
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
 
 
Ви тут:

Чабер садовий

Чабер садовий (чабер запашний, перцева трава, чабор) - це запашна трав'яниста рослина сімейства губоцвітих, ветвящееся в основі, і що досягає 35-40 см у висоту. Стебло волосисте з ланцетними, загостреними поступово листками, що несуть в пазухах квітки білого або лілового кольору. Час цвітіння - липень-вересень. Збір чабра необхідно проводити під час цвітіння, сушити на повітрі.

Застосування

Чабер запашний широко використовується у фармацевтичній промисловості, тому що містить ефірні масла, смоли і слиз, дубильні речовини. До складу олії входять терпенові вуглеводні, карвакрол, цимол.

Рослина використовується в медицині, як потогінний і сечогінний засіб, для лікування тахікардії і мігрені, для підвищення апетиту, як бактерицидний, протикашльовий, спазмолітичний засіб. Для лікування астми та коклюшу використовуються ванни з відваром. Чабер також застосовують в кулінарії і консервації, як прянощі.

Сорти

Найпопулярніші сорти: «Грибовский 23», «Сатир», «Філевський Семко», «Остер», «Ленінаканський», «Городній», «Геленджицький» та ін.

Купити насіння чаберу садового різних сортів оптом чи вроздріб можна на нашому сайті.

  • Заявник: Дослідна станція "Маяк" Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук Підтримувач: Власник: Вид: Сільськогосподарські: інші Культура: Чабер садовий Рік реєстрації: 1999
    детальніше відгуки: 0