Свербига східна - Агропортал
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
 
 
Ви тут:

Східна свербига

Східна свербига допоможе виконати два завдання: отримати мед у весняно-літній період і заготовити високоякісний силос в другій половині літа. Причому обидва завдання виконуються з високою окупністю і економічністю.

Свербиги східна - багаторічна рослина, з прямим стеблом заввишки до 150 см, у верхній частині гіллясте, добре облиствине. Квітки невеликі, пофарбовані в яскраво-помаранчевий колір. Цвіте від середини травня до другої половини червня. Насіння з'являється в кінці червня, на початку липня. З однієї рослини можна отримати від 100 до 500 стручків з 2-3 насінням. Насіння проростає ранньою весною, корінь рослини здатний заглибитися в грунт до 2 м.

Ще в минулому столітті вчені віднесли свербигу східну до одних з кращих кормових трав сімейства хрестоцвітних. Завдяки високій кількості протеїну у деяких сортів свербиги висока поживна цінність, яку можна зіставити з кращими бобовими травами.

У верхній частині рослини знайдені різноманітні корисні речовини цінні для організму людини - флавоноїди: кемпферол, рутин, кверцитин. Насіння свербиги східної містять олеїнову, ліноленову, лінолеву, пальмітинову, стеаринову, пальмітолеїнову та інші кислоти. Дика свербига відома з давніх часів як харчова рослина. У їжу застосовують стебла в свіжому вигляді, мариновані, роблять салати, використовують у вигляді соусів і приправ. Стебла свербиги можна додавати в супи, м'ясні страви, зрази, варені вони схожі на спаржу.

На нашому інтернет порталі можна вибрати і купити насіння свербиги східної і виростити дану культуру на присадибній ділянці. Ми пропонуємо насіння з високим рівнем проростання.

  • Заявник: Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка Національної академії наук України Підтримувач: Власник: Вид: Сільськогосподарські: кормові Культура: Свербига східна Рік реєстрації: 1996
    детальніше відгуки: 0
  • Заявник: Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка Національної академії наук України Підтримувач: Власник: Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка Національної академії наук України Вид: Сільськогосподарські: кормові Культура: Свербига східна Рік реєстрації: 2009
    детальніше відгуки: 0