МінАПіП має намір провести зміни в структурі посівних площ Україні - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

МінАПіП має намір провести зміни в структурі посівних площ Україні

В Україні проведуть зміни в структурі посівних площ. Про це повідомила 28 липня 2011 р. в ході прес-конференції перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України, президент Національної академії аграрних наук М. Безуглий, передає ІА "РБК-України".

"В Україні потрібно провести зміни в структурі посівних площ. На жаль, на сьогоднішній день ми маємо не оптимальну структуру посівних площ, і в деяких регіонах вирощують культури, які не є оптимальними для тієї або іншої зони", - сказав М. Безуглий.

Зокрема, за словами заступника міністра, це стосується північній лісостеповій частині України і Полісся, особливо правобережного лісостепу, де вирощують озиму пшеницю, тоді як продовольчу пшеницю там виростити дуже складно, вирощується в основному тільки фураж.

"Ми планує замінити 700 тис. га озимої пшениці в північних і західних областях на озиме тритикале. Це культура дешевше, більш морозостійка, в ній є стійкість жита і, в той же час, вона дає кращий урожай. У степовій зоні, де дефіцит вологості , ми занадто багато сіємо ярого ячменю. Ще недавно ми сіяли близько 3,5 млн. га, цього року було посіяно 2,6 млн. га в той час, як при дефіциті вологості ця культура дає урожай 1,5-2 т з гектара. Ми плануємо на погано зрошуваною частині південного степу ярий ячмінь замінити такою культурою, як зернове сорго. На вирощування однієї тонни такого зерна використовується в чотири рази менше вологи. Це культура поки що вирощується на площі 50 тис. га, ми планує довести її до 500 тис. га протягом наступних чотирьох років. Зараз елітної культурою є кукурудза, ми плануємо протягом двох років збільшити посівні площі до 4 млн. га ", - підсумував М. Безуглий.

http://www.proagro.com.ua/

 


Новини України
Останні новини