Присяжнюк: Через п’ять років Україна плануємо засіяти цукровим буряком 1,5 млн га - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: Через п’ять років Україна плануємо засіяти цукровим буряком 1,5 млн га

Міністерство аграрної політики та продовольства України через п’ять років планує отримувати 60-65 млн. тонн виробництва цукрового буряку на рік. Про це сьогодні на брифінгу в редакції газети «Комсомольська правда» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«На сьогодні ціни на цукор в Україні дають рентабельність. Але я не задоволений тим обсягом виробництва, який наразі є. Сьогодні цукровими буряками засіяно 540 тисяч гектар площ. В 1990 році цей показник становив 1,5 млн. гектарів. Тому через п’ять років ми повинні мати під цукровим буряком мінімум 1,5 млн. гектарів землі і виробляти 60-65 млн. тонн цукрового буряку в рік. Це для того, щоб мати баланс сівозмін. Тобто цукровий буряк - достатньо хороший попередник», - наголосив міністр.

За словами очільника Мінагрополітики, вже позитивні зрушення в цьому напрямку є. За півтора року посівні площі під цукровим буряком збільшилися на 130 тисяч гектарів.

Українці споживають в середньому 1,9 млн. тонн цукру на рік. Цьогоріч планується отримати 2,2 млн. тонн.

«Для того, щоб із нарощенням виробництва не відбулося зниження вартості цукру на внутрішньому ринку і призупинення розвитку цукрової галузі, частину цукрового буряка будемо напряму направляти на виробництво біопалива. Науковці порахували, якщо ціна нафти вище 93 доларів, то, звичайно, привабливо й вигідно виробляти біопаливо. Зараз ми це доопрацьовуємо законодавчо», - підкреслив Микола Присяжнюк.

http://www.minagro.gov.ua/

 


Новини України
Останні новини