СОТ заважає Україна експортувати м'ясо - МінПіП - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

СОТ заважає Україна експортувати м'ясо - МінПіП

Європа і США знаходяться у найкращих ринкових умовах щодо експорту м'яса, ніж Україні. Це сталося через зобов'язань, які Україна взяла на себе, підписавши угоду з СОТ. Про це в ході онлайн-конференції на сайті видання "Комсомольская правда в Україні" заявив міністр аграрної політики і продовольства України М. Присяжнюк.

"На жаль, ми, коли підписували протокол угоди про СОТ, взяли на себе зобов'язання не стимулювати експорт нашої сільськогосподарської продукції компенсаціями. Європейські країни, Америка та інші країни мають такі можливості. Вони мотивують експорт сільськогосподарської продукції шляхом дотацій на 1 кг експорту, у тому числі і м'яса. І повірте мені, це досить великі гроші, приблизно 100-130 євро / т м'яса. Це дисбаланс ", - нарікає міністр.

За словами глави МінАПіП, Україні все ще імпортує м'ясо, хоч і менше, ніж у минулі роки. "На відміну від інших країн у нас на м'ясну групу досить низькі мита, вони нижче 10%. М'ясо імпортне в якійсь мірі дешевше. Але звертаю увагу, в цьому році в нас імпорт м'яса практично зменшився в два рази. Ми імпортуємо 150 - 160 тис. т всіх видів м'яса. Цей показник буде зменшено в 2 рази за попередні роки. Ви пам'ятаєте, що буквально 3 роки тому ми імпортували 500 тис. т м'яса. Імпортується в основному м'ясо не вищого і не першого сорту, яке йде на промислову переробку ", - заявив М. Присяжнюк.

За його словами змінити ситуацію на користь українських виробників неможливо, оскільки рішення прийнято "остаточно і безповоротно". "Ми вже ініціювали неодноразово перед штаб-квартирою СОТ перегляд цих умов, але штаб-квартира нам відмовляє", - пояснив глава відомства.

Тим не менш, в України є обхідний шлях. Зараз розробляються угоди, які передбачають повну ліквідацію експортних дотацій і субсидій у всьому світі. На 2012 р. заплановано засідання, присвячене згаданих питань. "Якщо ця угода буде схвалена, тоді ми будемо більш менш в ринкових умовах", - зазначив М. Присяжнюк.

http://www.proagro.com.ua/

 


Новини України
Останні новини