Присяжнюк: Земельна реформа виведе з «тіні» ринок сільськогосподарських земель - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: Земельна реформа виведе з «тіні» ринок сільськогосподарських земель

Земельна реформа дозволить встановити чіткий механізм купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, запобігти спекуляціям та нецільовому використанню земель. Як наслідок, буде ліквідовано тіньовий ринок землі та зруйновані чисельні корупційні схеми. Про це сьогодні у коментарі журналістам повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

За словами очільника Мінагрополітики, земельна реформа вкрай потрібна для розвитку економіки села, оскільки вона вводить земельні ресурси до економічного обігу. «Пропоновані зміни забезпечать створення прозорого ринку сільськогосподарських угідь на основі єдиної системи державного земельного кадастру. Також гарантуватиметься раціональне використання землі сільгосппризначення, оскільки буде чітко визначений її реальний власник», - зазначив Микола Присяжнюк.

Наслідком земельної реформи стане наведення порядку на ринку землі, ліквідація тіньових схем її продажу, зменшення корупції. «Відомості про всі земельні ділянки будуть занесені в державний земельний кадастр. І будь-який громадянин зможе безкоштовно в онлайн-режимі отримати інформацію щодо будь-якої ділянки. Окрім того, законопроект «Про ринок земель» встановить єдині чіткі вимоги щодо порядку купівлі-продажу земель та подальшого їх використання», - повідомив Міністр.

Прийняття законопроекту «Про ринок земель» вирішить також питання проведення земельних торгів. Адже з 2008 року надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в оренду фактично заблоковано, оскільки порядок продажу на земельних аукціонах досі не прийнятий, а діяльність ліцитаторів знаходиться за межами правового поля.

«Головне, до чого ми прагнемо при введенні рику землі – це встановлення прозорого і цивілізованого порядку продажу земельних ділянок, припинення спекуляцій та монополізації ринку земель сільськогосподарського призначення великим капіталом», - наголосив Микола Присяжнюк.

http://www.minagro.gov.ua/

 


Новини України
Останні новини