МінАПіП Україна веде переговори з Митним союзом щодо тарифної квоти на експорт 100 тис. т цукру - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

МінАПіП Україна веде переговори з Митним союзом щодо тарифної квоти на експорт 100 тис. т цукру

МінАПіП Україна веде переговори з Митним союзом щодо встановлення тарифної квоти на експорт цукру в режимі вільної торгівлі. Про це 2 серпня 2011 повідомив міністр аграрної політики і продовольства України М. Присяжнюк у ході наради з розвитку цукрової галузі та перспектив виробництва біоетанолу, яке проходить у Вінницькій області, передає прес-служба відомства.

За словами М. Присяжнюка, Україні щорічно може виробляти більше 3 млн. т цукру. При таких обсягах експортний потенціал країни складає більше 1 млн. т.

Він зазначив, що зі збільшенням збору цукрових буряків та виробництва цукру в Україну збільшилася і кількість працюючих цукрових заводів. "Так, якщо в 2009 р. у нас працювало всього 56 цукрових заводів, то в 2010 р. - вже 73. А в 2011 р., за попередніми даними, в Україні налічується вже 80 цукрових заводів", - повідомив міністр.

Разом з тим, за даними МінАПіП, в Україні є ще 26 законсервованих цукрових заводів, які при забезпеченні необхідною кількістю сировини можуть відновити свою виробничу діяльність. "Загальна потужність всіх вітчизняних цукрових заводів дозволяє щорічно виробляти понад 3 млн. т цукру. При таких обсягах виробництва експортний ресурс цукру може становити більше 1 млн. т на суму близько $ 1 млрд.", - зазначив М. Присяжнюк.

При збільшенні виробництва основними ринками збуту українського бурякового цукру можуть бути Російська Федерація і ряд інших країн СНД, які до 2020 р. не зможуть повністю забезпечити себе цукром. Тому МінАПіП, згідно з дорученням уряду, продовжує переговори з країнами-членами Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан) щодо встановлення з наступного року тарифної квоти на поставку до Росії українського бурякового цукру в режимі вільної торгівлі в обсязі 100 тис. т.

"Надалі нам необхідно досягти домовленостей щодо поступового збільшення квоти до 500 тис. т", - повідомив міністр.

Разом з тим, забезпечення сталого розвитку бурякоцукрової галузі та нарощування виробництва вимагає захисту внутрішнього ринку цукру. Перш за все, необхідно обмежити субсидований експорт цукру до України з інших країн у режимі вільної торгівлі. Крім того, такі обмежують заходи повинні поширюватися і на цукрозамінники й інтенсивні підсолоджувачі, які ввозяться в Україну для потреб харчової, фармацевтичної та інших галузей. Ця продукція в середньому вже заміщає менше 300 тис. т українського цукру.

http://www.proagro.com.ua/

 


Новини України
Останні новини