Україна потребує якісно нового підходу до розвитку сільськогосподарського машинобудування. - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна потребує якісно нового підходу до розвитку сільськогосподарського машинобудування.

Україна потребує якісно нового підходу до розвитку сільськогосподарського машинобудування. При цьому приклади виробництва якісної вітчизняної техніки вже є, а земельна реформа збільшить можливості селян щодо її придбання. Про це Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив сьогодні під час відвідування Херсонського машинобудівного заводу.

Очільник Мінагрополітики оглянув виробничі потужності підприємства та ознайомився з новими розробками заводу – високотехнологічними комбайнами «Скіф-230», «Скіф-250» та «Скіф-250Р», пропускна здатність яких значно перевищує вітчизняні аналоги. За результатами візиту було досягнуто домовленість про закупівлю Міністреством 200-300 комбайнів для зернозбиральної кампанії наступного року.

«Країна, яка виробляє таку кількість зернових, повинна мати потужне власне сільськогосподарське машинобудування. Через відсутність зернозбиральної техніки ми щороку залишаємо на полях біля 4–5 млн. тонн зернових. Це мільярди доларів», - зауважив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, в планах Мінагрополітики досягти до 2015-2016 років показника вирощування 80 млн. тонн зернових на рік. А для цього аграрії повинні мати якісну, сучасну і в достатній кількості техніку.

За даними Мінагрополітики, Україна щороку потребує близько 7–7,5 тис. нових комбайнів. Попит на них має збільшитись після завершення земельної реформи. «Вона дає можливість отримання кредитів, тобто живих коштів. А отже виробник буде спроможний купити цю техніку», - зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр також відзначив, що не заперечуватиме проти ідеї підпорядкування координації сільськогосподарського машинобудування Мінагрополітики. «Ми чітко знаємо, що в першу чергу необхідно, в якій кількості та якої якості», - сказав очільник Мінагрополітики.
Також Микола Присяжнюк нагадав, що за дорученням Уряду Мінагрополітики розробляє Програму розвитку сільськогосподарського машинобудування.
Прес-служба

http://www.minagro.gov.ua/

 


Новини України
Останні новини