Микола Присяжнюк: В інфраструктуру аграрного ринку пішли приватні інвестиції - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Микола Присяжнюк: В інфраструктуру аграрного ринку пішли приватні інвестиції

Україна може стати значним міжрегіональним гравцем на ринку свіжих фруктів та овочів. Про це Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив сьогодні під час спільного з Президентом України Віктором Януковичем огляду будівництва логістичного центру зі сховищем для зберігання свіжих овочів та фруктів в м. Каховка Херсонської області.

Як відзначив очільник Мінагрополітики, поява таких об’єктів свідчить про підвищення рівня довіри в інвестиційному кліматі України. «Сільське господарство – одна з найбільших складових української економіки, яка потребує інвестицій для розвитку. Україна вже є важливим міжнародним гравцем на ринку зернових. Я вважаю, що завдяки реалізації таких проектів Україна дуже скоро стане також значним міжрегіональним гравцем на ринку свіжих фруктів та овочів», – підкреслив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, ситуація на ринку овочів показує, з одного боку, постійний внутрішній попит, а з іншого – значний дефіцит сучасних складських приміщень, який призводить до суттєвих втрат при зберіганні овочів, а отже, до дефіциту і цінових коливань протягом року. «Найкращий механізм вирішення цієї проблеми – будівництво сучасних складських приміщень для зберігання овочевої продукції. Ми повинні створити сучасний та ефективний ланцюг від фермерів до столу кожного українця. Так ми, з одного боку, гарантуватимемо бездефіцитне забезпечення українців свіжими овочами за помірними цінами і, з іншого боку, створимо найбільш вигідні умови для виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції», - наголосив Микола Присяжнюк.

Міністр також нагадав, що наразі Мінагрополітики реалізує масштабну програму розбудови інфраструктури аграрного ринку. Зокрема, ведеться будівництво п’яти оптових ринків сільськогосподарської продукції, два з яких – у Львові та Києві – вже відкрили свої двері для покупців. Окрім того, майже в усіх областях України розпочалося будівництво складів зберігання овочевої продукції. А на наступний рік Мінагрополітики ініціюватиме здешевлення кредитів та часткову компенсацію коштів, витрачених на будівництво овочесховищ, та компенсацію сільгоспвиробникам за зберігання продукції на складах.

Нагадаємо, сьогодні Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк разом з Президентом України Віктором Януковичем відвідали з робочим візитом Херсонську область, в ході якого оглянули будівництво логістичного центру зі сховищем для зберігання свіжих овочів та фруктів, що ведеться у м. Каховка на території колишнього заводу залізобетонних виробів. Перша черга логістичного центру вже готова прийняти цьогорічний урожай обсягом 50 тисяч тонн, що, за словами інвесторів будівництва, зробить це сховище найбільшим у країнах СНД та Центрально-Східної Європи. А після завершення будівництва у центрі одночасно можна буде зберігати понад 200 тисяч тонн овочів.

В будівництво центру планується протягом п’яти років інвестувати 200 млн. доларів США.

Прес-служба


Новини України
Останні новини