Держземкадастру буде відкритим для всіх громадян України з 2013 р. - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Держземкадастру буде відкритим для всіх громадян України з 2013 р.

Держземкадастру буде відкритим для всіх громадян України з 2013 р.

Про це заявив голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко під час онлайн-конференції, передає прес-служба Держземагентства.

За його словами, абсолютно вся інформація про всі без винятку земельних ділянках країни буде перебувати в одному захищеному місці, в єдиному форматі та в електронному вигляді. Адже Закон «Про державний земельний кадастр» ліквідує інформаційний вакуум про земельні ділянки. Ця інформація буде викладена в мережі Інтернет для вільного перегляду.

«Ми автоматизували всі процеси і вводимо комфортне обслуговування громадян за принципом єдиного вікна. Автоматизація процесів дозволить мінімізувати особисте спілкування громадянина і чиновника, а значить, це зведе нанівець і корупційну складову », - повідомив керівник земельного відомства.

Так, у районних відділах Держкомзему вводиться посада державного кадастрового реєстратора. Дії реєстратора персоніфіковані - він матиме власну печатку і електронний підпис. Реєстратор несе персональну відповідальність за правильність введення та видачі інформації, а також за дотримання термінів. За порушення термінів і неправильну інформацію реєстратор обкладається штрафами від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів, а якщо помилка повторюється протягом року, штрафи збільшуються в 10 разів.

Принцип єдиного вікна діятиме і при оформленні угод у нотаріуса. Громадянам більше не потрібно звертатися в органи земельних ресурсів за довідками. Нотаріус сам зайде в електронну базу даних, скачає всі необхідні документи і проведе операцію.

Відповідаючи на питання журналістів щодо того, що робити людям з держактами на землю, які з 2013 р. будуть скасовані, С. Тимченко зазначив, що старі держакти будуть дійсні завжди.

«Зате Укргосреестр при Мін'юсті буде видавати свідоцтво про право власності. Разом з держактами в історію підуть тіньові схеми несанкціонованого продажу бланків держактів, оформлення однієї ділянки на багатьох власників, а також більше не доведеться ходити до місцевого голові за підписом на держакті », - зазначив чиновник.

Отже, вже з 2012 р. кожен громадянин на власному досвіді відчує комфортність роботи із земельними органами, їх прозорість і відкритість. Більше не буде черг і затримок у видачі документів. Усі процедури будуть проходити в чіткі терміни, встановлені законом.


Новини України
Останні новини