Росія обмежує імпорт української свинини - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Росія обмежує імпорт української свинини

Поставки української свинини в РФ практично припинився через внутрішні проблеми наших сусідів. Нагадаємо, що спалах африканської чуми свиней в Росії змусила Україна оголосити мораторій на ввезення продукції свинарів з цієї країни. У свою чергу, росіяни теж вирішили відмовитися від імпорту українського м'яса. До зон особливого епізоотичного стану на сьогоднішній день відносяться Харківська, Сумська та Чернігівська області, в яких ветеринарно-санітарні інспекції вже почали вилучення і знищення м'ясної продукції у громадян, які прибувають в країну, пише ІА "Коментарі".

Як повідомили в Госветфітослужбе, на сьогоднішній день в Україні не зареєстровано жодного випадку захворювання АЧС. Для людей вірус небезпеки не представляє, тому що при термічній обробці м'яса інактивується, проте тварин він вбиває дуже швидко. Але, за словами Ю. Романенко, провідного фахівця корпорації з виробництва м'яса "Тваринпром", ситуація з поширенням АЧС у Росії вже встигла накласти негативний відбиток на вітчизняних свинарів.

"Поставки української свинини в Росію останнім часом практично повністю зупинені. Незважаючи на те, що джерела зараження знаходяться безпосередньо усередині РФ, Россільгоспнагляд з допомогою заборон вирішив перестрахуватися. Про якісь великих переміщеннях живої худоби і м'яса мови зараз не йде", - пояснив він. Є. Святківська, експерт аграрного ринку, уточнила, що Россільгоспнагляд обмежує поставки через претензії до якості свинини, при тому, що українська продукція ніякої загрози не несе.

Все це вже позначилося на динаміці цін на м'ясо: буквально протягом двох останніх тижнів закупівельні ціни на свиней у живій вазі (ІІ категорія) знизилися майже на 1 грн. - З 18,45 до 17,55 грн. / кг. Хоча ще на початку вересня ц.р. ціна за живу вагу свинини для сільгосппідприємств була на 15% більше - на рівні 20,3-20,5 грн. / кг.

Фахівці Госветфітослужби протягом тижня прищепили проти класичної чуми (щоб полегшити діагностику АЧС у разі підозри) понад 80 тис. свиней, перевірені понад 300 суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з виробництвом і переробкою свинини, і проінспектовано близько 70 тис. дворів, де утримується худоба . "Крім цього, всі спеціалізовані господарства трьох областей (приблизно 1300) переведені в" закритий "режим, а наступним кроком буде ліквідація всіх стихійних ринків", - уточнив В. Горжеєв, глава ветеринарної служби. Але найважче - перевірити всіх приватників, адже в Росії, як і в Україну, понад 50% поголів'я свиней сконцентровано в індивідуальних господарствах населення. "Не можна виключати, що приватники-скотовладельци не захочуть добровільно здати вирощену свиню на утилізацію за запропонованою державою ціною", - вважає Ю. Романенко. Так що заходи ветеринарної служби можуть і не дати потрібного ефекту.

За словами А. Осадчого, провідного спеціаліста Госветфітослужби, якщо інфекція дістанеться до України і буде діагностована у вітчизняних господарствах, щоб локалізувати вогнище, все поголів'я свиней у радіусі 20 км доведеться знищити. І тут ховається ще одна з ключових проблем. За оцінками Є. Святківської, в прикордонних областях потужності працюючих вітчизняних санветзаводов, що займаються утилізацією худоби, з реальними обсягами знищення просто не впораються.


Новини України
Останні новини