Присяжнюк: 2012 рік повинен стати ключовим у розбудові продовольчої логістики України - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: 2012 рік повинен стати ключовим у розбудові продовольчої логістики України

Через недотримання вимог технології обробки та транспортування, сільськогосподарська продукція втрачається на шляху від виробника до споживача. Порушення елементарних правил зберігання і перевезення відбувається в усій крані. Так, ретейлери не мають стандартів пакування, необхідних ємкостей для перевезення, а сховища не завжди розташовані в місцях, де пролягають основні транспортні шляхи. Тому для Міністерства аграрної політики та продовольства пріоритетним завданням є розбудова продовольчої логістики. Про це заявив Міністр Микола Присяжнюк.

«Розвиток агропромислового комплексу країни неможливий без застосування провідних методів логістики, які дозволяють знизити рівень витрат на 20% та скоротити час доставки товарів на 20-50%. Саме такі наукові здобутки ми плануємо застосовувати наступного року», - сказав Микола Присяжнюк.

Зокрема, Міністерство продовжує розбудову п’яти оптових ринків сільськогосподарської продукції в найбільших продовольчих центрах України – в Київській, Львівській, Донецькій, Харківській та Запорізькій областях. Завдяки цьому аграрії будуть забезпечені системою продуктової логістики, зокрема новими овочесховищами.

«Сховища дозволять зменшити імпорт овочів і фруктів у міжсезоння і здешевлять вартість цієї продукції для українців. Окрім цього, ми створимо нові робочі місця, оскільки обслуговування таких об’єктів потребує великої кількості висококваліфікованих працівників. За середніми підрахунками, ми зможемо забезпечити роботою 100 тис. людей по всій Україні», - поінформував Міністр.

Також наступного року держава планує виділити кошти на здешевлення кредитів та часткову компенсацію коштів, витрачених на будівництво овочесховищ. «Міністерство постійно працює над покращення умов ведення сільського господарства. Для цього ми намагаємось залучити іноземні інвестиції, які б стали матеріальною базою для відродження продовольчої логістики та сільських територій», - зазначив Микола Присяжнюк.

Прес-служба


Новини України
Останні новини