Компанія "Нібулон" стала переможцем Української програми підвищення енергоефективності - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Компанія "Нібулон" стала переможцем Української програми підвищення енергоефективності

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) 14 листопада 2011 визнав ТОВ СП "Нібулон" переможцем Української програми підвищення енергоефективності (UKEEP) в номінації "Проект з найбільшим енергозбереженням". Авторитетне міжнародне журі одностайно визнало, що програма енергозбереження, впроваджена на "Нібулон", дає найбільшу економію енергоресурсів з усіх трьохсот програм, брали участь у конкурсі, повідомляє прес-служба агрозолдінга.

"Серед переможців у п'яти номінаціях - чотири компанії пов'язані з АПК і лише одна - з металургією. Очевидно, що люди, які по природі своїй діяльності ближче до землі, краще відчувають значимість природоохоронних заходів і більш охоче втілюють ресурсозберігаючі технології. Допомагає їм в цьому програма підвищення енергоефективності (UKEEP), введена в 2007 р. Європейським банком реконструкції та розвитку ", - йдеться в повідомленні.

Так, щоб скоротити обсяги споживання природного газу в процесі переробки та зберігання зернових, підприємство встановлює нові сучасні пальники та силоси з активною вентиляцією на 14-ти сушарках. Інвестиції на суму $ 15 млн. дозволять економити близько 10 млн. куб м природного газу, що в грошовому еквіваленті складе близько $ 3 млн. на рік. Додатковим позитивним результатом цієї інвестиції буде також підвищення якості продукції - відсутність механічних пошкоджень і бою, зміни кольору і запаху, досягнення сталого процесу сушіння зерна. Величезна економія газу дозволить також суттєво зменшити викиди діоксиду вуглецю - на 18 тис. т на рік, що дорівнює річній кількості викидів 8 тис. автомобілів. Таким чином, енергозбереження буде мати ще й істотний природоохоронний ефект.

В цілому проекти, які фінансувалися в рамках UKEEP, дозволили заощадити 2,2 МВт-год на рік, що за обсягом приблизно дорівнює енергоспоживанню великого міста-мільйонника, такого як Одеса чи Харків. Загальний обсяг зниження викидів вуглекислого газу в результаті впровадження програми UKEEP в Україну сягає 520 тис. т - це аналогічно річним викидам 220 тис. автомобілів.

"На нас справив велике враження те, яким чином український ринок відреагував на цю ініціативу ЄБРР з підвищення енергоефективності. Я дуже задоволений тим, що кількість підприємств, що займаються ефективним використанням енергоресурсів, збільшується. Очевидно, в Україні існує попит на такі проекти. У майбутньому ЄБРР планує виділити додаткові ресурси і почати аналогічні програми з підвищення енергоефективності ", - сказав під час церемонії нагородження директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.


Новини України
Останні новини