За наступні 4 роки в овочівництво вкладуть 30,8 мільярдів гривень - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

За наступні 4 роки в овочівництво вкладуть 30,8 мільярдів гривень

Кабінет міністрів України затвердив концепцію розвитку овочівництва та переробної промисловості до 2015 року. За цей період планується залучити 30,8 млрд гривень для розвитку галузей. Із держаного бюджету виділять 650 млн гривень і ще 150 млн - з міських бюджетів. Решту коштів вкладуть суб’єкти господарювання. Це дозволить збільшити обсяг виробництва високоякісної вітчизняної овочевої продукції та знизити ціни на неї.

У планах Уряду збільшити обсяги виробництва овочевої продукції до 10 млн тонн на рік, що дозволить забезпечити внутрішні потреби. Зараз населення вирощує близько 90% овочів. До 2015 року держава планує збільшити частку сільськогосподарських підприємств, що спеціалізуються на великотоварному промисловому виробництві. Це дозволить додатково створити до 40 тисяч робочих місць.

Реалізація концепції дозволить зменшити втрати вирощеної продукції. На сьогодні, до 30% продукції пропадає через відсутність належних умов в овочесховищах і переробних потужностей. Тож, протягом наступних 4 років буде активно здійснюватися будівництво нових тепличних комплексів, сучасних овочесховищ, підприємств переробної галузі, насамперед поблизу обласних центрів.

Головна мета концепції забезпечити населення високоякісною і в той же час доступною за ціною продукцією овочівництва та переробної галузі. Зараз до 30% овочів, що реалізуються через мережі роздрібної торгівлі є імпортними. Виробництво власної продукції потребує значних грошових вкладень, які передбачені концепцією. Обсяги фінансування будуть уточнюватися щороку під час складання державного та місцевих бюджетів.

На сьогоднішній день, Міністерство аграрної політики та продовольства розробляє проект змін у Державну цільову програму розвитку українського села на період до 2015 року з урахуванням положень концепції.

Прес-служба


Новини України
Останні новини