Союз молочних підприємств Україна розібрався, куди поділися кошти на дотації виробникам молока - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Союз молочних підприємств Україна розібрався, куди поділися кошти на дотації виробникам молока

Голова ради директорів Союзу молочних підприємств України В. Чагаровський розповів в інтерв'ю ІА "Дело", чому спеціальний фонд бюджету не дорахувався надходжень від переробних підприємств для виплати дотацій виробникам молока.


"Потрібно публічно проаналізувати те, що відбулося в Україну з дотаціями виробникам молока. Бо в МінАПіП існує думка, що негідники-переробники почали щось мінімізувати, впроваджувати схеми, перенаправляти фінансові потоки, і в результаті, до спецфонду не надходять кошти, які повинні перенаправлятися на дотації сільгоспвиробникам ", - говорить експерт.

Перш за все, необхідно розібратися, який обсяг коштів був запланований. А це - 1,8 млрд. грн., Що приблизно відповідає обсягам 2010 р. Як стверджує МінАПіП, з цієї суми на 1 квітня ц.р. надійшло лише близько 500 млн. грн.

Дотація - це різниця між вхідним і вихідним ПДВ. Цю різницю переробники платили товаровиробнику. Зараз ця різниця йде в бюджет.

"Що ж насправді сталося?", - Зазначає В. Чагаровський. У першу чергу, з прийняттям Податкового кодексу більшість переробників почали приймати молоко з ПДВ, якщо раніше брали без нього. Це перша причина збільшення вхідного ПДВ. З 2010 по 2011 р. збільшилася вартість ГМС, сировини, інгредієнтів - тобто і тут виріс вхідний ПДВ. При цьому вихідний ПДВ зменшувався. При існувала раніше системі переробники продавали продукт на експорт через свої торгові доми, тим самим збільшуючи вихідний ПДВ, як наслідок, збільшувалися і дотації виробникам сировини. "Зараз же - після прийняття Податкового кодексу і відповідаючи на українські реалії - переробники почали продавати продукт безпосередньо з виробничих майданчиків. Продажі безпосередньо із заводів на експорт збільшилися в 8 разів. Приблизно за 9 місяців п.р. було експортовано продукції на $ 400 млн. - помножимо на 8 (курс долара) і ще на 20% (ПДВ) - це 620 млн. грн. ПДВ, які повинні були піти в спецфонд ", - коментує В. Чагаровський.

Також слід враховувати, що в 2010 р. був прийнятий закон про молокосодержащие продуктах, і згідно з цим документом, такі продукти, як спред, сметанні продукти, сирні продукти - виключені з механізму нарахування дотацій, вони не беруть у ньому участі. Для розуміння, виробництво спредів - 40 тис. т. При ціні 20 грн. це 800 млн. грн. 20% ПДВ - це 160 млн. грн., І вони теж не надійшли до спецфонду.

"Тому давайте не будемо говорити про те, що переробники переправляють свої фінансові потоки і щось ховають. Але треба говорити про те, що новий механізм нарахування дотацій багато чого не передбачив, і потрібно розібратися, чого саме", - підкреслив В. Чагаровський.


Новини України
Останні новини