Україна збільшила випуск соняшникової олії на 5% - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна збільшила випуск соняшникової олії на 5%

Україна збільшила випуск соняшникової олії на 5%

Україна в 2011/12 МР (вересень-серпень) справить 3,25 млн. тонн соняшникової олії, що на 5% перевищить показник попереднього МР, повідомив гендиректор асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук на Х Міжнародної конференції "Масложирова промисловість 2011" в Києві.

За його словами, таким чином, частка України у світовому виробництві соняшникової олії складе 25%.

Експорт соняшникової олії прогнозується на рівні 2,7 млн. тонн (у 2010/11 МР - 2,65 млн. тонн), що складе 55% світового експорту, додав С. Капшук.

Гендиректор "Укроліяпром" також зазначив, що виробництво насіння соняшнику прогнозується в поточному МР на рівні 8,5 млн. тонн (в заліковій вазі), що на 18% перевищить показник минулого МР (7,2 млн. тонн). Експорт насіння соняшнику очікується на рівні 500 тис. тонн (у 2010/11 МР - 444,5 тис. тонн).

Разом з тим, С. Капшук підкреслив, що такі обсяги виробництва можливі тільки за умови збереження дії експортного мита на насіння соняшнику та недопущення введення експортного мита на олію соняшникову.

Він також повідомив, що світовий попит на соняшникову олію буде рости, оскільки його ціна набагато нижча, ніж на соєву олію, і знаходиться на рівні пальмового масла. Зокрема, згідно з інформацією "Укроліяпром", основними імпортерами української соняшникової олії є Індія (27% загального українського експорту), країни ЄС (21,8%), Туреччина (11,6%), Єгипет (8%) і Росія (5 , 7%).

Як повідомлялося, Україна станом на 14 листопада 2011 завершила збирання соняшнику на 4,6 млн. га, його валовий збір склав 8,8 млн. тонн.


Новини України
Останні новини