Міністр: Усі побажання фермерів повинні бути враховані до повтороного розгляду ЗУ «Про ринок земель» - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Міністр: Усі побажання фермерів повинні бути враховані до повтороного розгляду ЗУ «Про ринок земель»

Сьогодні на круглому столі «Агробізнес по-новому: чи є життя після закінчення земельної реформи?» Микола Присяжнюк закликав керівництво профільних асоціацій та союзів, які представляють інтереси аграріїв, приєднатися до доопрацювання законопроекту «Про ринок земель». Урахування всіх пропозицій до повторного першого читання надасть аграріям можливість працювати у вигідних умовах та збільшувати показники розвитку сільського господарства.

Впровадження земельної реформи затягувалося протягом попередніх 20 років. Тому ті напрацювання та починання, які є зараз, мають дійти до свого логічного завершення – запровадження ринку земель.

«Слово «ринок» викликає відторгнення у нашого населення. Але ми маємо приймати нові виклики до нашого суспільства. І якщо ми розпочали реформування, то маємо його завершити. Зараз, коли законопроект «Про ринок земель» знаходиться на доопрацюванні у Верховній Раді, у нас є час внести пропозиції та зауваги», - зазначив Микола Присяжнюк.

Останніми роками спостерігається масовий відтік сільського населення до міст. Метою реформ є відновлення цілого прошарку населення, який може з роками зникнути.

«Близько 14 мільйонів українців живуть у сільській місцевості. Для економіки аграрного сектору це є значною перевагою. Тому нам необхідно боротися за збереження колиски української нації – села», - зауважив Міністр.

Окрім цього, земельна реформа сприятиме ефективному використанню земель сільськогосподарського призначення, не допустить стихійного розпродажу земель, у тому числі юридичним особам і іноземцям, а також збереже одноосібників і розвиватиме фермерське господарство.

«Ми можемо стверджувати, що законопроект «Про ринок земель» не є лоббістським, в ньому відсутні будь-які політичні амбіції. У нас є чіткі задачі, які поставив Президент. І зараз лише в руках влади та громадськості ефективно завершити реформу та впровадити її», - поінформував Микола Присяжнюк.

Ще одним питанням, яке викликало живу дискусію на круглому столі, стала концентрація земель. Учасники заходу одностайно підтримали позицію, що власниками землі, у більшості випадків, мають бути українці. Наразі, існує постійна загроза, що юридичні особи, за якими найчастіше стоїть іноземний капітал, можуть перетворити Україну на сировинний придаток.

«Ми маємо, в першу чергу захистити вітчизняних аграріїв, які забезпечують продовольством ледь не весь світ. Україна вже стала першою в світі за експортом соняшникової олії, ячменю, третьою за експортом кукурудзи, і п’ятою – за експортом пшениці. Ринок землі тільки примножить наші здобутки і закріпить статус світового лідера», - зазначив Микола Присяжюк.

На 5 грудня призначене засідання Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому буде розглянутий доопрацьований законопроект.

Прес-служба


Новини України
Останні новини