Присяжнюк: При запровадженні ринку землі будуть враховані усі пропозиції сільгоспвиробників та фермерів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: При запровадженні ринку землі будуть враховані усі пропозиції сільгоспвиробників та фермерів

До повторного першого читання ЗУ «Про ринок земель» Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин при тісній взаємодії з Мінагрополітики та Держземагенцією врахує усі зібрані пропозиції фермерів, жителів сіл та селищ і сільгоспвиробників. Про це під час виступу на Консультативній раді з питань місцевого самоврядування у Верховній Раді Україні повідомив сьогодні Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«Законопроект пройшов широке громадське обговорення, яке триває і по теперішній час. У процесі обговорення надійшло декілька тисяч пропозицій. Всі ці пропозиції були опрацьовані. Ми підготували узагальнені положення, які необхідно внести у законопроект на повторне перше читання. Тому я запропонував направити законопроект 9001-1 на повторне перше читання для врахування всіх висунутих пропозицій і зауважень», - наголосив Микола Присяжнюк.

«Судячи з реалій прийняття закону, швидше за все, ринок землі буде введений з 1 січня 2013 року. Я шкодую, що закон називається «Про ринок землі», на мій погляд, його варто було б назвати Законом України «Про обіг сільськогосподарських земель». Слово «ринок» лякає людей і це не лише моя думка – мені про це говорили прості аграрії у всіх регіонах держави. Але на сьогодні ми змушені погодитися з такою назвою, тому що так прописано в Земельному кодексі», - заявив очільник Мінагрополітики.

«У першу чергу, ми повинні завершити роботу над земельним кадастром, провести розмежування комунальних, державних і селищних земель. Після прийняття Закону «Про ринок землі» ще протягом року-двох необхідно супроводжувати його, щоб моментально вносити зміни і усунути можливість зловживань. У доповненнях до законопроекту ми посилимо роль держави, зокрема, відповідальність за контроль над рухом землі. Ще раз наголошу: право купувати і продавати землю буде тільки у громадян України», - вважає Міністр.

«У результаті врахування усіх пропозицій потрібен справедливий, дієвий і корисний закон, який би працював на державу, на виробника, на власника земельного паю, на українців, який би зберіг глибинну економічно-соціальну сутність нашого найголовнішого національного ресурсу - землі», - додав Міністр.

Микола Присяжнюк наголосив: «Сьогодні наші сільські території опинились в абсолютній соціальній та економічній ізоляції. Тому, на мою думку, найважливіша пропозиція, яка поступила - про відрахування 1 % від орендної плати за землю для соціально-економічного розвитку сільських територій. Кошти будуть концентруватись на рахунках сільських та селищних рад. Це реальний ресурс для всебічного сільського розвитку. Цей закон має базуватись на трьох основних принципах: земельного суверенітету, як гарантії національної безпеки, економічного стимулювання та ефективності та пріоритетності сільського розвитку та територіальних громад. Саме тому, ми уважно поставились до всіх зауважень з боку аграріїв», - додав Микола Присяжнюк.

Прес-служба


Новини України
Останні новини