На 25 листопада 2011 р. в слабкі і розріджені стані знаходилося 31% посівів озимих зернових культур - МінАПіП України - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини України
  • ::
  • На 25 листопада 2011 р. в слабкі і розріджені стані знаходилося 31% посівів озимих зернових культур - МінАПіП України
Курсы НБУ на сегодня

На 25 листопада 2011 р. в слабкі і розріджені стані знаходилося 31% посівів озимих зернових культур - МінАПіП України

Під урожай 2012 р. в Україні посіяно 8,049 млн. га озимих зернових культур із планованих 8,115 млн. га, що становить 99% від прогнозу. З них пшениці посіяно майже 6,5 млн. га (99% від прогнозу), жита - 327,1 тис. га (99% від прогнозу), ячменю - 1,22 млн. га (99,6% від прогнозу). Про це 25 листопада 2011 під час зборів учасників зернового ринку в МінАПіП Україна заявив директор Департаменту економічного розвитку і аграрного ринку С. Кваша.

Крім того, він зазначив, що агрометеорологічні умови, що склалися протягом вересня - першої декади листопада п.р., на більшій частині країни були вкрай несприятливими, місцями критичними для сівби і початкових етапів вегетації озимих культур, що викликало затримку проростання зерна на окремих площах озимих, посіяних в оптимальні та допустимі строки.

Подальший стан посівів, особливо тих, які не зійшли, слабких і розріджені, у вирішальній мірі залежить від погодних умов. При цьому на більшості посівів відставання у фазовому розвитку озимих культур складає 2-3 тижні і знаходиться в початкових фазах розвитку і, як наслідок, входять в зиму в незадовільному стані і можуть підлягати весняного пересіванню. Втрати озимих зернових культур через несприятливі метеорологічні умови можуть скласти 2 млн. га.

За даними С. Кваша, на 25 листопада ц.р. озимі знаходилися в хорошому стані на 1,71 млн. га, що становить 30% від загальної кількості посівних площ. У задовільному стані знаходилося 2,24 млн. га, або 39%, слабкі та зріджені - на 1,75 млн. га (30,8%).

Усього сходи отримано тільки на 71% засіяних озимими площ, що становить 5,71 млн. га. При цьому з 2,33 млн. га, на яких не отримано сходів, на 1,31 млн. га очікуються сходи, на 171,1 тис. га сходи отримано не будуть, на 852 тис. га отримання сходів вважається проблемним.

У доброму стані знаходяться 30,4% посівів озимої пшениці, 20,6% - озимого ячменю, в задовільному - 39,8% і 39%, слабкі та зріджені - 29,8% і 40% відповідно. При цьому на засіяних пшеницею 6,49 млн. га сходів не отримано на 1,9 млн. га.

На думку С. Кваші, все це викликає серйозну загрозу можливого недобору зерна в наступному році. В даний час вживаються заходи, спрямовані на попередження загострення ситуації та стабілізації виробництва зерна в 2012 р. Зокрема, йде підготовка до додаткового сівби насіння зернових для можливого пересіву площ озимих навесні під ярові культури. Крім того, виходячи з очікуваного пересіву окремих площ озимих зернових культур, спільно з регіонами відпрацьовується структура посівів ярих зернових культур, яким передбачено збільшення площ кукурудзи на зерно, ярої пшениці, сої і круп'яних культур. Також під контроль взято додаткове створення страхових запасів і підготовка високоякісного насіння названих сільськогосподарських культур.


Новини України
Останні новини