Українській кукурудзі загрожує західний жук - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Українській кукурудзі загрожує західний жук

Українській кукурудзі загрожує західний жук

Цього року в Україні зібрано рекордний урожай кукурудзи в 17 млн. тонн. Тільки за останній місяць було експортовано 1,2 млн. тонн цієї культури. За прогнозами експертів, у сезоні 2011-2012 Україну може зайняти третє місце в світі з експорту кукурудзи, забезпечивши світові ринки 12% необхідного обсягу. Але такі оптимістичні прогнози може затьмарити поширення шкідника - західного кукурудзяного жука. Держава приділяє велику увагу цій проблемі особливо в умовах постійного вивезення культури за кордон.

Про це повідомив Головний державний інспектор з карантину рослин України, начальник Укрголовдержкарантину Вадим Симонов, передає прес-служба відомства.

Вперше шкідник в Україну було виявлено 10 років тому в Закарпатській області, куди він потрапив з Європи. З того часу він почав поширюватися по країні і нести загрозу не тільки західним регіонам. Станом на початок листопада західний кукурудзяний жук обмежено поширений на території Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей.

Личинки харчуються корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його хворобами. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів і дощів легко вилягає, і стебло набуває форми «гусячої шиї». При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю. Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При монокультурі кукурудзи, через 5-7 років після появи шкідника кількість полеглих рослин на полях, навіть при застосуванні інсектицидів, може досягати 35-40%.

«Західний кукурудзяний жук поширюється не тільки шляхом самостійних перельотів, а й рухомим транспортом. Тобто авіація, залізниця або автотранспорт стають розповсюджувачами цього небезпечного шкідника. Саме тому робота служби з карантину рослин на кордоні є важливою не тільки для збереження врожайності, а й для експортного потенціалу », - зазначив Вадим Симонов.

Для запобігання подальшого розповсюдження жука територією країни, Державна служба з карантину рослин проводить ряд заходів, у тому числі обов'язковий моніторинг територій. Для виявлення даного шкідника проводяться візуальні обстеження посівів кукурудзи, а також виставляють феромонні пастки. Тільки за 9 місяців 2011 року в Україну завдяки цим методам були обстежені 202,3 тис. га.

«Враховуючи те, що зараз кукурудза стала культурою« стратегічного значення », ми приділяємо особливу увагу її безпеки. Фітосанітарна служба у межах своєї компетенції проводить належний фітосанітарний контроль імпортного насіннєвого матеріалу, яким забезпечуються українські аграрії »- додав головний державний інспектор з карантину рослин.
Подальше поширення шкідника по країні може загрожувати продовольчій безпеці країни, а, отже, і економічної ситуації. Необхідно не допускати монокультуру вирощування кукурудзи, яка сприяє збільшенню високої щільності жука.Довідка.

Вперше в Європі західний кукурудзяний жук був виявлений в червні 1992 року. За 19 років він стрімко заселив значну територію європейського континенту, а саме такі країни як Австрія, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Великобританія, Італія, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія. У США західний кукурудзяний жук вважається одним з найбільш небезпечних шкідників кукурудзи і витрати на боротьбу з ним досягають 1 млрд. доларів на рік.


Новини України
Останні новини