В Україну підлягають розмежуванню понад 29 млн. га земель - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

В Україну підлягають розмежуванню понад 29 млн. га земель

Глава Госземагентсва Україні С. Тимченко назвав причини гальмування процесу розмежування земель, а також розповів про проект відповідного закону, передає ІА "ЛІГАБізнесІнформ".

За його словами, всього в Україну розмежуванню підлягає більше 29 млн. га земель. Починаючи з 2004 р., з моменту прийняття Закону "Про розмежування земель державної та комунальної власності" на сьогодні прийнято 4 100 рішень, що становить 31% від загальної площі земель, що підлягають розмежуванню. Проте, до цих пір жоден гектар землі не був переданий в комунальну власність. Таким чином, більш ніж восьмирічні спроби розмежувати землі державної та комунальної власності не мали успіху, підкреслив він.

Істотно стримує проведення робіт з розмежування земель державної та комунальної власності недостатнє фінансування. Так, на розмежування за чинним законом необхідно 2,5 млрд. грн., З яких за вісім років його дії виділено лише 0,5% від потреби, сказав С. Тимченко.

"За дорученням уряду Держземагентство спільно з групою народних депутатів розробило проект закону України" Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності ". В основу цього законопроекту покладений концептуально новий підхід до розмежування державної та комунальної власності, мета якого - швидко і на високому якісному рівні завершити розмежування земель і абсолютно без бюджетних витрат ", - зазначив глава Держземагентства.

Нова процедура розмежування полягає в тому, що в межах населених пунктів комунальної власності оголошуються всі землі, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти нерухомості, що знаходяться у державній власності, а також такі, що знаходяться в постійному користуванні органів державної влади і державних підприємств, установ і організацій.

А за межами населених пунктів у державній власності залишаються всі землі, окрім приватної власності та земельних ділянок, які на момент розмежування були надані в користування комунальним підприємствам, установам і організаціям (кладовища, громадські пасовища, звалища та інші об'єкти комунального господарства).

У разі, якщо після проведення розмежування земель виникає необхідність розміщення на землях державної власності комунального об'єкта, і навпаки, на землях комунальної власності - державної, відповідні земельні ділянки під зазначеними об'єктами будуть автоматично змінювати форму власності при оформленні правовстановлюючих документів на них.

"Всі раніше розроблені проекти землеустрою залишаються чинними і включаються складовою частиною в схеми землеустрою і техніко-економічних обгрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, матеріалів інвентаризації земель, а також іншої документації із землеустрою", - додав С. Тимченко.


Новини України
Останні новини