Присяжнюк: «Ми маємо повне порозуміння щодо агарних питань в Угоді про ЗВТ між Україною та ЄС». - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: «Ми маємо повне порозуміння щодо агарних питань в Угоді про ЗВТ між Україною та ЄС».

У рамках робочого візиту до Брюсселю Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк взяв участь у Восьмому засіданні Діалогу з аграрних питань Україна-ЄС, а також зустрівся з Європейським Комісаром з питань сільського господарства та розвитку сільської місцевості Дачіаном Чолошем. На зустрічі були обговорені перспективи підписання Угоди про зону вільної торгівлі та перспективи для вітчизняного сільського господарства.

«Наразі перед агропромисловим комплексом України стоїть нелегке завдання відкрити доступ вітчизняним продуктам в Європу і водночас захистити їх від конкуренції з імпортом. Можливості для цього відкриває зона вільної торгівлі, переговори про яку знаходяться на фінішній прямій», – зауважив Міністр перед присутніми.

Агропромисловий комплекс України одним із перших підготувався до підписання договорів про зону вільної торгівлі з ЄС. Попри те, що Україна вже є членом СОТ, сільськогосподарській продукції досі важко потрапити на європейські ринки.

«Євросоюз взяв на себе зобов’язання, що вся сільськогосподарська продукція і продукти харчування, які будуть імпортуватися в нашу країну, не будуть субсидуватися так, як це робить ЄС в інших країнах. Це значно підвищить конкурентоспроможність української продукції» – повідомив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, сьогодні Україна має конструктивний діалог із європейськими інвесторами.

«Іноземний бізнес прийняв правила гри щодо прав власності на землю. У разі прийняття Закону «Про ринок земель» земля належатиме виключно громадянам України. Також зняті непорозуміння стосовно квотування експорту, зокрема зерна. Якщо Україна і буде обмежувати постачання, в ситуаціях загрози продовольчій безпеці, то тепер про це попереджатиме заздалегідь. Натомість інвесторів в аграрний комплекс держава підтримуватиме ще більше – Мінагрополітики відшкодовуватиме до 40 відсотків витрат на будівництво овочесховищ з новими технологіями», – поінформував присутніх Микола Присяжнюк.

Прес-служба


Новини України
Останні новини