Присяжнюк: Наступного року буде спрощено бюрократичні схеми держпідтримки сільгоспвиробників - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Присяжнюк: Наступного року буде спрощено бюрократичні схеми держпідтримки сільгоспвиробників

Сьогодні, 8 грудня 2011 року, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк виступив на ІІІ Міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні: перспективи 2012 року». У вітальному слові Міністр зазначив, що 2011 рік став успішним для сільського господарства і підтвердив статус України як потужного гравця на аграрному світовому ринку. У пріоритетах Мінагрополітики на наступний рік – підготовка держави до впровадження земельної реформи, залучення інвестицій та посилення позиції фермерів та одноосібників.

Микола Присяжнюк наголосив, що наступного року держава спрямує свої зусилля на розвиток фермерських і одноосібних господарств. Не омине увагою Міністерство і крупнотоварний бізнес.

«Ми паралельно будемо підтримувати і сімейні ферми, і фермерство, й індустріальне виробництво. При бажанні наростити обсяги валової продукції, ми не маємо забувати про наш головний ресурс – сільську громаду», – зауважив Міністр.

Очільник Мінагрополітики підкреслив, що фундаментом для стимулювання сільського розвитку стане земельна реформа. Водночас профільні аграрні організації не повинні стояти осторонь від процесу впровадження реформи, яка запрацює у 2013 році.

«Якщо аграрні спілки будуть очікувати, що влада запропонує той чи інший закон, а самі стоятимуть осторонь і критикуватимуть, то це не метод ефективної роботи. Нормативна база повинна розроблятися за участі профільних організацій», – додав Микола Присяжнюк.

Наступного року Міністерство запропонує новий підхід до ефективного використання коштів держпідтримки сільгоспвиробників.

«За цим підходом, на одну бюджетну гривню ми маємо отримати 4 грн. залучених інвестицій. У такий спосіб будуть спрощені бюрократичні схеми та стимулюватиметься залучення інвестицій», - поінформував Міністр.

Пріоритетним завданням для Міністерства наступного року стане збільшення інвестиційної привабливості українського агросектору та закріплення і посилення позицій України на зовнішніх продовольчих ринках, причому як на традиційних ринках Євросоюзу, так і тих країн, населення яких швидко зростає, – країн Африки та Азії.

Прес-служба


Новини України
Останні новини