1,5 млн. га озимих доведеться пересіяти - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

1,5 млн. га озимих доведеться пересіяти

1,5 млн. га озимих доведеться пересіяти

Міністерство аграрної політики і продовольства вже почало підготовку до можливого пересіву частини озимих культур навесні. За попередніми прогнозами, 1,5 млн. га озимих доведеться пересіяти. Але зробити остаточні висновки можна буде тільки навесні. Фахівці здійснюють постійний моніторинг стану посівів озимих і оцінюють можливі ризики, повідомила прес-служба Мінагропрод.

На сьогоднішній день несприятлива ситуація склалася в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській і Запорізькій областях, де через відсутність опадів триває грунтова посуха. Обстеження посівів озимих зернових культур показало, що сходи отримано на 71% посівних площ, з них у задовільному стані перебуває 69,2%, а в слабкому - 30,8%. До таких наслідків призвела посушлива погода в листопаді, що уповільнює ростові процеси.

У повідомленні говориться, що за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова створена робоча група з підготовки проведення весняних польових робіт і ліквідації можливих негативних наслідків.

«На особливий контроль Міністерства взято забезпечення сільгосппідприємств високоякісним насінням, а також паливом за зниженими цінами. Уже зараз вирішується питання про збільшення внесення добрив у грунт », - наголошується в повідомленні.


Новини України
Останні новини