Аграрні зобов'язання України перед СОТ потрібно переглянути (з розділу аграрні новини) - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Аграрні зобов'язання України перед СОТ потрібно переглянути (з розділу аграрні новини)

Аграрні зобов'язання України перед СОТ потрібно переглянути (з розділу аграрні новини)

Аграрні зобов'язання України перед СОТ потрібно переглянути, вважають експерти аналітичного департаменту Української аграрної конфедерації (УАК), зазначено в розділі аграрні новини.

У повідомленні УАК наголошується, що об'єктивну оцінку впливу членства Україною в СОТ на аграрний сектор нашої держави дати складно. Це пов'язано з тим, що основна частина цього короткого проміжку часу припадала на період фінансово-економічної кризи, період нестабільності і порівняно низького попиту на світових ринках. Крім того, приєднання України до СОТ співпав з початком девальвації національної валюти, яка сприяла скороченню імпорту і стимулювала експорт, мыститься у повідомленні на тему аграрні новини.

Поряд з активним розвитком птахівництва, де Україні демонструє впевнене зростання, в останні роки почала розвиватися галузь свинарства. За 2010 рік обсяг реалізації свиней виріс більш ніж на 40%. Такого збільшення пропозиції при відсутності експорту внутрішній ринок не зміг "проковтнути", так сталося значне зниження закупівельних цін на свиней. Тому 2010 рік, в середньому по Україні, для підприємств, що займаються вирощуванням свиней, був збитковим. Рівень рентабельності склав «мінус» 7,8%.

У поточному році цінова ситуація покращилася, але незначно. Значним фактором у формуванні цінової політики на ринку свинини продовжує бути відносно дешевий імпорт, від якого Україну захищена лише на 10%, зазначають аграрні новини.

Так, за період 2008-2010 рр.. імпорт свинини збільшився на 41%, субпродуктів - на 63%, сала - на 23%.

У зв'язку з цим, з метою більш ефективного захисту внутрішнього ринку країни Українська аграрна конфедерація пропонує переглянути імпортні мита на окремі види м'ясної продукції в бік їх збільшення. Зокрема, УАК пропонує збільшити ставку імпортного мита (у тому числі адвалорний еквівалент) на свинину з 10% до мінімум 20% з країн походження Бразилія, Польща і Німеччина. На печінку свинячу морожену і на субпродукти свиней пропонується підвищити мито з 12% до мінімум 25% з країн походження Німеччина, Данія, Нідерланди і Польща, а на сало і свинячий жир пропонується підвищити мито з 15% до мінімум 30% з країн походження Польща, Німеччина і Нідерланди.

З цією пропозицією УАК звернулася до Уповноваженого уряду України з зовнішньоторговельним питань Валерію Пятницькому.


Новини України
Останні новини