Микола Присяжнюк: «Україна повністю забезпечила свої внутрішні потреби у продовольстві» - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Микола Присяжнюк: «Україна повністю забезпечила свої внутрішні потреби у продовольстві»

Темпи зростання виробництва у продовольчій сфері у 2011 році склали 117% до минулорічного рівня. Про це 13 грудня 2011 року повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк у ході прес-конференції на тему «Підсумки роботи аграрної галузі у 2011 році». За словами очільника Мінагропроду, таких результатів державі вдалося досягти завдяки співпраці з представниками громадськості.

«Цьогоріч у сільськогосподарських підприємствах виробництво зросло на 20%, а в господарствах населення – на 14% порівняно з 2010-м. Так, врожайність зернових культур сягнула позначки у 38 центнерів з гектару, що перевищило минулорічну цифру більше, ніж удвічі. У результаті Україна намолотила 55 млн. тонн зерна, що є історичним рекордом», - зауважив Микола Присяжнюк.

В цілому, за результатами 2011 року, в Україні зібрано більше: пшениці - на 5,5 млн. тонн, кукурудзи – на 10 млн. тонн, соняшнику – на 1,5 млн. тонн, картоплі – на 5,5 млн тонн, цукрового буряку – на 4 млн. тонн, у порівнянні з попереднім роком. Втім, наголосив Міністр, таких результатів навряд чи вдалося б досягти без кооперації.

«Умови, що склалися сьогодні, вимагають спільної розробки стратегії аграрного розвитку. Саме тому плідна співпраця з такими представниками громадськості, як Федерація роботодавців АПК та продовольства України, Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, Аграрний Союз України та Асоціація фермерів та приватних землевласників України дозволила агропромисловому комплексу нашої держави досягнути таких значних результатів та повністю забезпечити внутрішні потреби продовольства», - розповів очільник Мінагропроду.

За цьогорічними обсягами Україна ввійшла в трійку експортерів зерна у світі, зайнявши по ячменю 1-ше місце, по пшениці – 6-те, по соняшнику – 3-тє, за виробництвом соняшникової олії – 2-ге і 1-ше – за експортом цієї продукції.

Прес-служба


Новини України
Останні новини