ПРИСЯЖНЮК: ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР УНЕМОЖЛИВИТЬ КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ У ЗЕМЕЛЬНІЙ СФЕРІ - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

ПРИСЯЖНЮК: ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР УНЕМОЖЛИВИТЬ КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ У ЗЕМЕЛЬНІЙ СФЕРІ

Прийняття Закону «Про державний земельний кадастр» сприятиме удосконаленню системи управління земельними ресурсами та унеможливить корупційні схеми у земельній сфері. При цьому в Україні буде створена автоматизована система ведення державного земельного кадастру, яка буде основою системи гарантування державою прав власності на землю. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

За словами Миколи Присяжнюка, прийняття парламентом кадастрового законодавства є ще одним кроком до завершення земельної реформи та наведення порядку на ринку землі.

«Досить довгий час Україна залишалася єдиною країною на пострадянському просторі, де не було прийнято Закону «Про державний земельний кадастр». Відповідно, не була створена і автоматизована система ведення державного земельного кадастру, яка має бути основою системи гарантування державою прав власності на землю. Через це більшість власників земельних паїв мали багато проблем з невизначеністю власників земельних ділянок», - повідомив Міністр.

Прийняття Закону дозволить навести лад на ринку землі, а запровадження автоматизованої системи ведення державного земельного кадаструунеможливить корупційні схеми у земельній сфері.

«Одним із основних принципів ведення державного земельного кадастру є обов’язковість внесення до нього відомостей про всі земельні ділянки та землі, розташовані в межах території України», - пояснив Микола Присяжнюк.

Окрім того, будь-який громадянин зможе в онлайн-режимі отримати інформацію щодо будь-якої земельної ділянки, зокрема щодо її меж, кадастрового номеру, цільового призначення, нормативної грошової оцінки наявних обмежень у використанні тощо. Інформація про власників або користувачів земельної ділянки в онлайн-режимі не буде доступною у зв’язку з законодавчою забороною на збирання інформації щодо осіб без їхньої згоди.

Загалом, на думку Міністра, Закон сприятиме удосконаленню системи управління земельними ресурсами, наведенню порядку на ринку землі, унеможливленню корупційних схем, а отже, й підвищенню інвестиційної привабливості аграрного сектору.

 

http://www.minagro.gov.ua


Новини України
Останні новини