Народні депутати пропонують запровадити в Україні аграрні розписки - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Народні депутати пропонують запровадити в Україні аграрні розписки

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 9610, що пропонує ввести в Україну аграрні розписки. Авторами законопроекту є народний депутат від Партії регіонів Г. Калетник і нардеп від Блоку Литвина С. Терещук.

Відповідно до закону, аграрна розписка - це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов'язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, прийняття цього закону дозволить товаровиробникам залучати матеріально-технічні та фінансові ресурси під заставу майбутнього врожаю. "За розрахунками, економічна доцільність вже в перший рік впровадження аграрних розписок оцінюється в 2-3 млрд. грн. Для сільськогосподарських товаровиробників (додаткові кредитні ресурси). У перспективі аграрні розписки дозволять охопити близько 30% коштів від постачальників матеріально-технічних ресурсів, трейдерів, переробних підприємств, а також близько 5% коштів банківських структур. Тобто, можна очікувати того, що введення в обіг аграрних розписок дозволить поступово наблизитися до 45-50 млрд. грн. в рік, які можуть бути залучені аграрними підприємствами за допомогою цього механізму " , - говориться в пояснювальній записці.

У випадку, коли право власності на земельну ділянку належить двом і більше користувачам, аграрні розписки видаються ними спільно і, відповідно, вони несуть солідарну відповідальність за невиконання своїх зобов'язань.

Державне регулювання у сфері аграрної політики буде здійснювати Міністерство аграрної політики і продовольства України.

Законопроектом пропонується розділити аграрні розписки на два види - товарні та фінансові. Законопроект пропонує надати аграрним розписках додаткову захищеність здійснюваних за ним інвестицій.

Так, пропонується ввести солідарне відповідність з аграрних розписках особи, яка їх видала, і нового власника або землекористувача вказаною в аграрній розписці земельною ділянкою / власника сільськогосподарського тварини в разі зміни землекористувача до виконання аграрної розписки.

Законопроект передбачає, що зобов'язання з аграрних розписками починають діяти з моменту нотаріального посвідчення аграрної розписки і діють до повного їх виконання. За угодою сторін, а також в окремих передбачених законом випадках дата виконання зобов'язань з аграрних розписках може бути перенесена на наступний маркетинговий рік.

Оскільки запорукою виступатиме майбутній урожай, важливою складовою законопроекту виступає механізм моніторингу предметів застави, який пропонується створити в двох рівнях - індивідуальний моніторинг за ініціативою окремих інвесторів і загальнодержавний моніторинг з метою здійснення продовольчої політики держави.


Новини України
Останні новини