Введення дотацій молочникам призведе до зниження цін на сире молоко - експерт - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Введення дотацій молочникам призведе до зниження цін на сире молоко - експерт

Запровадження змішаної системи дотацій молочникам призведе до зниження цін на сире молоко, так як виробники будуть щомісячно отримувати дотації і компенсувати втрати від зниження ціни. Про це в коментарі ІА "UBR" розповів старший аналітик інвестиційної групи "Арт Капітал" А. Патіота.

За його словами, новий закон, що вводить змішану схему компенсації виробникам молока за рахунок податку на додану вартість, позитивний як для переробників молока, так і для виробників.

"Прийняття нового механізму всього через рік після прийняття Податкового кодексу доводить, що нова схема централізованої допомоги аграріям не була сприйнята ринком і з тріском провалилася. Замість очікуваних надходжень у розмірі 1,8 млрд. грн. Реально накопичено менше 1 млрд., але і вони до цих пір не розподілені. У підсумку виробник залишився без допомоги, а ціни на сире молоко залишалися високими протягом усього року, що знижувало рентабельність переробників ", - пояснив А. Патіота.

Він назвав три основні наслідки від ведення змішаної системи дотацій молочникам. "По-перше, ціни на сире молоко повинні трохи знизитися, а виробники знову будуть щомісячно отримувати частину дотації, які компенсують їхні втрати від зниження ціни, але при цьому трохи підвищить рентабельність переробників", - прогнозує аналітик.

По-друге, за його словами, змішана система дотацій дозволить мінімізувати суми ПДВ, що в умовах гострого дефіциту молока переробникам буде вже не так вигідно, і у відносних величинах фонд держбюджету отримає більше грошей. "Як наслідок, імовірність розподілу накопичених у фонді сум сільгосптоваровиробникам значно збільшується", - вважає А. Патіота.

По-третє, з введенням змішаної системи дотацій учасники ринку одержать більш прозорий, перевірений часом механізм. "Це має стабілізувати роботу ринку і стимулювати великих виробників молока до збільшення поголів'я ВРХ", - говорить експерт.

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер прийняла закон, що вводить змішану схему виплати компенсацій виробникам молока за рахунок податку на додану вартість з 1 січня 2012 р. Так, в 2012 р. 70% ПДВ переробників молока буде виділятися на пряму дотацію виробника (такий механізм діяв до 1 січня 2011), а 30% піде у спеціальний фонд держбюджету, і буде розподілятися КМУ (із введенням нового Податкового кодексу в 2011 р. перераховувалося 100%). У 2013 р. ця пропорція зміниться на 60/40, а в 2014 - 50/50, відповідно.


Новини України
Останні новини