У 2011 році держава компенсувала 74,2 млн. грн. за будівництво фруктосховищ - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

У 2011 році держава компенсувала 74,2 млн. грн. за будівництво фруктосховищ

Цьогоріч Україна зібрала понад 2 млн. тонн плодово-ягідної продукції, що на 400 тисяч тонн перевищило прогнозоване валове виробництво. Зберегти цей урожай без втрати смакових та споживчих властивостей можна лише з допомогою фруктосховищ з регульованим газовим середовищем (РГС). За їх будівництво у державі передбачені компенсації. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Значні обсяги врожаю та невеликі терміни зберігання плодово-ягідної продукції змушують виробників шукати нових способів збереження садовини. Холодильники із регульованим газовим середовищем дозволяють закласти у 2,5 рази більше плодів з утриманням їх смакових, споживчих та біохімічних властивостей, терміном зберігання до 2-х років.

Будівництво таких холодильників вимагає значних коштів, тож, державою передбачені відшкодування у розмірі до 90% вкладень. Внесення змін до Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства лише за 2009-2010 роки дозволило українськими товаровиробниками збудувати 11 фруктосховищ з РГС, за які держава відшкодувала 153,8 мільйонів гривень.

Цього ж року в експлуатацію заплановано ввести 12 холодильників, загальною ємністю 36 тисяч тонн. На сьогодні почали роботу вже 2 фруктосховища у Вінницькій та Івано-Франківській областях, а сума відшкодувань склала 74,2 мільйонів гривень.

Отримати відшкодування товаровиробник зможе після введення холодильника в експлуатацію. Втім, у наступному році компенсації планується збільшити – і не лише за будівництво, а й за реконструкції приміщень, які будуть використовуватися, як холодильники з регульованим газовим середовищем.


Новини України
Останні новини