Підприємцям-спрощенцям доведеться платити до 24 разів більше - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Підприємцям-спрощенцям доведеться платити до 24 разів більше

Підприємцям-спрощенцям доведеться платити до 24 разів більше

Вже через 10 днів єдиний податок для більшості СПД зросте в десятки разів.

Крім того, через набуття чинності нового довідника КВЕД «спрощенці» ризикують не встигнути зареєструватися вчасно, і їм доведеться платити податки на загальних підставах, тобто у розмірі 23% від прибутку.

Все просто: платимо більше

Прийнявши зміни до Податкового кодексу (НКП) щодо єдиного податку, депутати відправили у фінансовий нокаут значну частину підприємців. Зараз всі «спрощенці»-фізособи платять не більше 86 грн. на місяць (без урахування платежів до Пенсійного фонду) при допустимому обіг коштів в 500 тис. грн. на рік.

Але вже з 1 січня 2012 р. Більшість з них при аналогічному обороті коштів доведеться платити 2083 грн. (Без ПДВ) або 1250 грн. (Плюс ПДВ у розмірі 8333 грн.). Таким чином, щомісячні відрахування зростуть у 14,5-24 рази. Якщо ж обороти досягнуть дозволених НКУ 3 млн. грн., Відрахування складуть відповідно 150 тис. грн. (5%) або 690 тис. грн. (3% + ПДВ).

Справа в тому, що НКУ розділив всіх «спрощенців» на 4 групи. У перші два потрапляють виключно фізособи, які надають побутові послуги іншим фізособам або платникам єдиного податку, а також ресторатори. При цьому для більшості з них розмір податку дійсно знижений - вони будуть платити від 10,04 грн. до 200,80 грн. щомісяця. Але всі інші «спрощенці»-фізособи, більшість з яких надає т.зв. інтелектуальні послуги (it-фахівці, консультанти, аудитори, бухгалтери та інші фрілансери) будуть змушені або платити за новими, підвищеними ставками, або йти з ринку, або обходити закон.

«Говорячи про те, хто в якій категорії виявиться (ІІ або ІІІ) підприємець, важливо визначити не вид діяльності, а коло осіб, яким будуть надаватися послуги. У випадку, коли підприємець-«спрощенець» планує надавати послуги населенню, а також підприємцям і юрособам на єдиному податку, він може вибрати для себе ІІ категорію. Якщо ж він захоче працювати з підприємцями і юрособам на загальній системі оподаткування, то повинен буде реєструватися в ІІІ категорію », - пояснюють в юридичному департаменті компанії« ВЕГА консалтинг ».

Всіх на вал?

Якщо з групами все більш-менш ясно, то можливість віднесення товарів і послуг, куплених або отриманих від «спрощенців», на валові витрати юрособи до цих пір залишається спірним. Так, в ДПА м. Києва на зазначене питання UGMK.INFO відповіли чітко: «Так».

І послалися на прийнятий 04.11.2011 закон про внесення змін до ПКУ, який скасовує діяв в 2011 р. заборону на віднесення зазначених витрат на валові. Нагадаємо, з 1 квітня 2011 р. при визначенні оподатковуваного прибутку підприємства не враховувалися витрати, понесені у зв'язку з придбанням товарів, робіт і послуг у фізособи-«спрощенця» (крім тих, які займаються діяльність у сфері інформатизації).

«Починаючи з 01.01.12 платники податку на прибуток мають право на включення до складу витрат при визначенні об'єкта оподаткування витрат, понесених у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи-підприємця, платника єдиного податку відповідної категорії, яке здійснює продаж товарів, виконання робіт та надання послуг юридичним особам », - уточнили в ДПС України.

Таким чином, з нового року підприємства зможуть купувати, наприклад, квіти або смакоту у продавців на ринку і відносити ці витрати на валові витрати. Природно, якщо бабуся на базарі зможе виписати товарний чек, який можна буде пред'явити в бухгалтерію підприємства для звітності.

У той же час у компанії «ВЕГА консалтинг» не впевнені, що на ділі все буде саме так. «Змінені норми ПКУ не дозволяють відносити до витрат юросіб суми, перераховані суб'єктам-платникам на спрощеній системі оподаткування I і II категорій. Така можливість надається тільки при роботі з підприємцями III категорії і юрособам на єдиному податку, тобто IV категорією »,-вважають експерти компанії.

За КВЕД не наздогнати

Чи не спростився і питання з реєстрацією / перереєстрацією «спрощенців». З одного боку, їм продовжили термін, протягом якого можна подавати заяву про роботу на спрощеній системі оподаткування - це можна робити не до 16 грудня 2011 р., як раніше, а до 25 січня 2012 р. Але з іншого, з 1 січня 2012 р. набуде чинності новий довідник КВЕД, причому у багатьох видів діяльності будуть внесені істотні зміни.

Але, як пояснює один зі столичних підприємців-«спрощенців», поки ознайомитися з новим КВЕД можливості не було, тому що він просто недоступний. А подати заяву на роботу за спрощеною системою без вказівки виду діяльності неможливо. Ускладнять ситуацію та новорічні свята, протягом яких не працюватимуть держоргани. Виходить, що приблизно за 2 тижні січня місцевим ДПІ доведеться встигнути обробити заяви всіх «спрощенців». «Знаючи, як працюють податкові органи, у січні там напевно станеться колапс», - упевнений підприємець. І додає, що зразки заяв поки також недоступні.

Представники податкових органів запевняють, що придумають, як «єдиноподатники» зможуть швидко і зрозуміло для себе вибрати новий вид діяльності. Але на ділі податківці зазвичай виявляються неповороткими. До того ж, зараз якраз відбувається адмінреформа - регіональні управління та інспекції навіть не мають начальників, ними керують комісії з реорганізації.

І закрити не просто

У зв'язку з таким ускладненням обставин «спрощенці» все частіше подумують про припинення комерційної діяльності або переході на інші форми господарювання. Але як закрити СПД, поки що теж не зовсім ясно через зміни в законодавстві.

З відповіді ДПСУ, анулювати свідоцтво про єдиний податок (тобто добровільно припинити «едіноналожнічество») можна лише «в день отримання органом державної податкової служби від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення» (простіше кажучи, подати відповідну заяву до ДПІ).

У той же час, як розповідають юристи «ВЕГА консалтинг», 18декабря 2011 вступив в силу закон, що спрощує процедури припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців щодо їх вирішення. «Проте судити про те, наскільки він спростить процес закриття на практиці, можна буде після того, як закон почне діяти», - пояснюють експерти.

Правда, анулювати свідоцтво можна буде і в «примусовому порядку» за допомогою ДПІ, наприклад, через несплату протягом 2 місяців податкового боргу, хоча це й загрожує фінансовими санкціями. Іншим законним способом відмови від спрощеної системи оподаткування є тільки перехід на загальну систему.


Новини України
Останні новини